بازگشت کالای قاچاق از انبارهای متروکه به بازار؛ میکروبی زیان آور برای چرخه اقتصاد کشور

نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد از ورود سالانه 24 میلیارد کالای قاچاق به کشور خبر داد

فردیس نیوز نماینده مردم کرج، فردیس و  اشتهارد از ورود سالانه 24 میلیارد کالای قاچاق به کشور خبر داد و بازگشت کالاهای قاچاق از انبارهای متروکه به بازار برای چرخه اقتصادی و تولیدات داخلی کشور زیان آور خواند.

به گزارش فردیس نیوز، سردار عزیز اکبریان ضمن اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی گفت: با تشکیل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استان البرز اقدامات مثبتی در حوزه اهداف اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولیدکنندگان از جمله جلوگیری از تعطیلی بسیاری از کارخانجات، اعطای تسهیلات به متقاضیان در واحدهای تولیدی و صنعتی و مهلت گرفتن از اداراتی نظیر بیمه ، مالیات و دارایی، بانک  و غیره برای برخی دیگر از صنعتگران استان صورت گرفته است.

وی ادامه داد: البته بدهی ادارات باید پرداخت شود اما با تعطیلی واحدهای تولیدی و صنعتی و توقف چرخه صنعت و اقتصاد این واحدها، سرمایه گذار و صنعتگر هردو متضرر می شوند و بدون درآمد بدهی طلبکار نیز وصول نخواهد شد.

اکبریان مبارزه با قاچاق کالا را اقدام دیگر در حوزه اقتصاد مقاومتی خواند و اظهار داشت: سالانه 24 میلیارد دلار کالای قاچاق وارد کشور می شود که متأسفانه بیشاغلب این محموله ها  با تریلر و کانتینر از طریق مبادی قانونی و با عبور از گمرک وارد کشور می شوند. قانون، امکانات و تجهیزات دولتی و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز همه باید دست به دست هم از ورود کالای قاچاق به کشور جلوگیری کنیم.

وی افزود:  فتوای رهبری در خصوص انهدام محموله های مکشوفه قاچاق در زمینه مبارزه با قاچاق کالا بسیار کارگشا بود ؛ چراکه بازگشت کالاهای قاچاق از انبارهای متروکه به بازار ، لطمات جبران ناپذیری به تولید داخلی وارد می کند که بر همین اساس برای اولین بار در بندرعباس محموله قاچاق منهدم شد. سود حاصل از فروش این محموله در بازار سرمایه گذاری نیست بلکه میکروبی است که در آینده به چرخه اقتصاد کشور و تولیدات داخلی زیان می رساند.

رئیس کمیسیون صنایع مجلس در بخش دیگری از سخنانش گفت: لایحه ششم توسعه پس از اصلاحات دولت به مجلس ارسال و در دستور کار کمیسیون های مجلس قرار گرفت. کمیسیون صنایع اولین کمیسیونی بود که کلیه این لایحه را تصویب کرد. البته هر طرح و لایحه ای دارای اشکالاتی است که پس از تصویب در مجلس و سپس انجام اصلاحات کامل در اوایل مهرماه در صحن علنی ارائه می شود تا دولت بتواند بودجه سال آینده را بر اساس آن برنامه ریزی نماید.

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه