بازگشت بانوان آسیب دیده به چرخه زندگی سالم
پرینت
#۶١٨٨
97/10/27 پنجشنبه 18:32

بازگشت بانوان آسیب دیده به چرخه زندگی سالم

مهمترین هدف از ایجاد گرمخانه بانوان فردیس

آقانوری/ بانوی عضو شورای اسلامی شهر فردیس مهمترین هدف مدیریت شهری از ایجاد گرمخانه را کمک به بازگرداندن بانوان آسیب دیده به چرخه زندگی سالم و فعالیت اجتماعی از طریق مهارت آموزی و توانمندسازی دانست و بر ضرورت حمایت و کمک به تأمین اقتصادی این افراد از طریق نهادهای ذیربط تأکید کرد.

به گزارش فردیس نیوز، ملیحه اکبری در حاشیه مراسم افتتاح گرمخانه ویژه بانوان فردیس توجه به تأمین نیازهای شهری و حمایت در جهت توانمندسازی و بهبود زندگی آسیب دیدگان اجتماعی را از جمله وظایف مدیریت شهری دانست و افزود: مدیریت شهری فردیس برحسب تکلیف، راه اندازی گرمخانه ویژه بانوان آسیب دیده را در دستور کار خود قرار داد که خوشبختانه این امر به همت شهرداری و پیگیری ویژه اعضای شورای اسلامی شهر و حمایت فرمانداری شهرستان فردیس محقق شد.

عضو شورای اسلامی شهر فردیس با بیان اینکه سیاست مدیریت شهری فقط تأمین مکان برای اسکان شبانه بانوان آسیب دیده اجتماعی نیست؛ تصریح کرد: مهمترین هدف از ایجاد گرمخانه، بازگرداندن این افراد به چرخه زندگی سالم و فعالیت اجتماعی از طریق مهارت آموزی و توانمندسازی است که در این راستا برای آموزش مهارت های مختلف، غربالگری سلامت، رسیدگی به وضعیت بهداشتی و غیره برنامه ریزی شده است.

وی کمک به تأمین اقتصاد بانوان آسیب دیده از طریق نهادهای ذیربط ضروری دانست و افزود: در نظر داریم علاوه بر آموزش مهارت های لازم و آماده سازی برای بازگشت این افراد به چرخه زندگی اجتماعی، در نگهداری  مکان هایی از جمله پارک بانوان از کمک آنها بهره بگیریم.  

این نماینده مردم در پارلمان شهری فردیس از طرح پیشنهادی خود در خصوص ایجاد بازارچه دائمی رایگان برای بانوان سرپرست خانوار به صحن شورای اسلامی شهر خبر داد و اظهار داشت: این طرح با هدف توانمندسازی بانوان سرپرست خانوار که توانایی تولید محصول یا ارائه خدماتی را دارند، اما مکانی برای عرضه ندارند؛ پیگیری و اجرا می شود.

وی ادامه داد: امیدواریم با حمایت مجموعه شورای اسلامی شهر و همت شهرداری بتوانیم اولین بازارچه دائمی ویژه زنان سرپرست خانوار را در ایام پایانی سال و بازار شب عید، در فردیس ایجاد کنیم.

اکبری در بخش دیگری ایجاد گرمخانه ویژه آقایان را از برنامه های سال آتی مدیریت شهری فردیس برشمرد و افزود: با پیش بینی ردیف بودجه گرمخانه ویژه آقایان در لایحه بودجه سال98 شهرداری، نسبت به احداث گرمخانه ویژه آقایان در فردیس اقدام خواهد شد.

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...
ضرورت  توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس	ضرورت توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس
سرویس مدارس می تواند یک کلاس فرهنگی باشد ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان
قاسمی: با سیل مهربانی و سد دانایی با مشکلات مقابله می کنیم ...
بارش های امسال و تغییر  وضعیت در حوزه منابع آبی کشور بارش های امسال و تغییر وضعیت در حوزه منابع آبی کشور
کولیوند: سیل کمک های مردمی به سیل زدگان، نتیجه همبستگی ملت ایران است ...