بازنگری در قانون شوراها و ارائه طرح مدیریت واحد شهری به مجلس

کولیوند: قانون جامع انتخابات مبنای انتخابات مختلف کشور می شود

فردیس نیوز- نماینده مردم البرز در مجلس شورای اسلامی گفت: اقدامات بسیار موثری برای ارتقای عملکرد شوراها انجام شده است.

به گزارش فردیس نیوز، محمدجواد کولیوند در مراسم گرامیداشت روز شوراهای اسلامی شهر فردیس ضمن تبریک نهم اردیبهشت روز شوراها، عنوان کرد: در مجلس شورای اسلامی خلا قانونی و نقاط ضعف شوراها را بررسی و شناسایی کردیم که در مدیریت واحد شهری است.  در این راستا طرحی با ۱۵۲ ماده پس از 10 ماه بررسی در کمیسیون  داخلی کشور و  شوراها،  به صحن علنی مجلس وارد شد و با کسر ۶ رای به تصویب نرسید.

وی افزود:  بازنگری اساسی در قانون شوراها انجام و مشکلات قانونی آن برطرف شده، اما رونمایی نشده است و امیدواریم لایحه مدیریت واحد شهری توسط  مجلس بعدی  به تصویب برسد.  

نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی از ایجاد دبیرخانه دائمی رسیدگی بر عملکرد شوراها در مجلس  به عنوان یکی از مهمترین اقدامات نمایندگان این دوره پارلمان ملی  در راستای ارتقای عملکرد شوراها نام برد و افزود: با ایجاد این دبیرخانه نظارت بر عملکرد شوراها به صورت دائم و مستمر میسر شد.

وی از تحویل لایحه جامع انتخابات توسط دولت به مجلس خبر داد و اظهار داشت: در صورت تصویب این لایحه، کتاب  قانون جامع انتخابات در یک بخش عمومی و  بخش های تخصصی برای انتخابات مختلف از جمله شوراها، مجلس، ریاست جمهوری و مجلس خبرگان مبنای انتخابات کشور خواهد شد.

کولیوند با اشاره به دوره ۸ ساله خدمتش در سمت نمایندگی مردم البرز ، از مردم حلالیت طلبید و گفت: در این سال ها با همه توان، برای خدمت به مردم این استان تلاش کردم و اکنون در هر جا که باشم  باید به نمایندگان منتخب کمک کنیم و در خدمت نظام و مردم باشیم.

 وی در پایان سخنانش تصریح کرد: من هیچگونه فعالیت اقتصادی و یا یک متر زمین یا خانه در این استان ندارم و کسانی که این موارد را می گویند، خود را در آن دنیا گرفتار می کنند.  


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه