ایمن سازی کمربندی خط 4 حصار با نصب 2 هزار مترطول نیوجرسی

فردیس نیوز - مدیر منطقه 11 شهرداری کرج اظهار داشت: محور کمربندی خط 4 حصار (حدفاصل میدان حافظ به سمت بیلقان) با نصب بیش از 2 هزار مترطول نیوجرسی ایمن سازی شد که ایمنی جان مسافرین و کاهش تصادفات و سوانح رانندگی را به همراه خواهد داشت.

به گزارش فردیس نیوز ، مهدی فاطمی با اعلام این خبر، هدف از اجرای عملیات مذکور را کنترل ترافیک در محور مذکور و جلوگیری از تصادفات دانست و افزود: پیش از اجرای عملیات، آمار تصادفات در این محل بسیار زیاد بود و شاهد تلفات جانی و مالی بودیم که با نصب نیوجرسی این معضل تا حد زیادی مرتفع می شود.

این مدیر با اشاره به اینکه جاده خط 4 حصار توسط نیوجرسی جداسازی شده است، تصریح کرد: عملیات جداسازی و ایمن سازی کمربندی خط 4 توسط واحد عمران منطقه به منظور افزایش سطح ایمنی شهروندان و در مدت زمانی کوتاه انجام شده است.

وی در ادامه نصب تابلو انتظامی، جان پناه، گل میخ، باتومی، چشم ببری و چشم گربه ای و چراغ چشمک زن را از دیگر اقدامات انجام شده در کمربندی مذکور نام برد و بیان کرد: در طول مسیر کمربندی 60 تابلو انتظامی، 200 جان پناه، 600 گل میخ و 150 باتومی نصب شده است.

مدیر منطقه 11 شهرداری کرج، تعداد چشم گربه ای، چشم ببری و چراغ چشمک زن را به ترتیب 336، 80 و سه عدد ذکر و عنوان کرد: همچنین 100 تابلو گروهبانی به منظور تشخیص مسیر از ابتدا تا انتهای کمربندی خط 4 حصار نصب شده که شهروندان را به سمت مسیر صحیح هدایت می کند.

فاطمی در ادامه سخنان خود از رنگ آمیزی چهار سرعت گیر در مسیر مذکور خبر داد و با اشاره به اینکه سرعت گیرها به منظور دید بهتر شهروندان و کاهش سرعت خودروها رنگ آمیزی شده است، گفت: 700 عدد نیوجرسی در این عملیات مورد استفاده قرار گرفته که طول هر کدام سه متر و در مجموع حدود دو هزار متر نیوجرسی نصب شد.

این مسئول همچنین به شناسایی محل های حادثه خیز در طول مسیر اشاره و عنوان کرد: دو هزار متر گاردریل نیز در این محل ها به منظور جلوگیری از سبقت غیر مجاز و مسدود شدن راه نصب شده است که این امر نیز در ارتقاء سطح ایمنی جاده نقش بسزایی دارد.

وی با اشاره به اینکه در چند نقطه از مسیر نیز دور برگردان هایی پیش بینی شده است، اظهار داشت: ایجاد این دور برگردان ها با عملیات اصلاح هندسی در حال اجرا می باشد و در آینده ای نزدیک این عملیات به پایان رسیده و مورد استفاده شهروندان قرار خواهد گرفت.

مدیر منطقه 11 شهرداری کرج در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با توجه به اینکه خط 4 حصار در مسیر اصلی تردد به شمال کشور قرار گرفته و این مسیر در ایام تعطیل با حجم ترافیک بالایی مواجه است، عملیات مذکور موجب روان سازی ترافیک در این ایام نیز می شود.

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه