ایمانی : انتخاب شهردار مهمترین وظیفه اولین شورای شهر فردیس است

نمایندگان مجلس در انتخاب شهردار فردیس به فکر مصلحت مردم باشند؛ نه افراد گزینشی خود

فردیس نیوز- امام جمعه شهرستان فردیس انتخاب شهردار را مهمترین وظیفه اولین شورای شهر فردیس خواند و بر ضرورت دقت در انتخاب شهردار تأکید کرد.

به گزارش فردیس نیوز، دکتر علی اکبر ایمانی در جمع نمازگزاران عید سعید فطر با تبریک این عید به تشکیل اولین شورای شهر فردیس اشاره کرد و انتخاب شهردار را مهمترین وظیفه اولین شورای شهر فردیس عنوان کرد.

وی با تأکید بر این نکته که اعضای شورا در انتخاب شهردار باید نهایت دقت را داشته باشند گفت: شهردار فردیس ضمن دارا بودن تجربه و مهارت کافی باید از جسارت در تصمیم گیری و توانایی مدیریتی کافی برخوردار باشد. شهردار قوی می تواند شهر را به مدیریت کند اما در صورت گزینش فردی ضعیف در سمت شهرداری، فردیس بیش از یک شهردار خواهد داشت و هرکس در جایگاه خود می خواهد شهردار باشد و  برای شهر تصمیم گیری کند.

امام جمعه فردیس یادآور شد: برخی گمان نکنند که شهردارانی که سابقه خدمت در فردیس را داشته اند، به دلیل اشراف بر مشکلات منطقه صلاحیت کافی برای شهردار فردیس را دارند  . باید به این نکته توجه داشت که این افراد مدیریت یک منطقه از شهرداری را بر عهده داشتند در حالیکه مدیریت شهرداری فردیس به تجربه و مهارت بالا نیاز داد تا بتواند امور کل شهر را اداره نماید.

وی ضمن تأکید بر لزوم اولویت قراردان مصلحت مردم بر منفعت شخصی، از نمایندگان مردم کرج و فردیس در مجلس شورای اسلامی خواست تا از افراد توانمند برای شهردار فردیس شدن حمایت کنند ؛ نه اینکه هرکس برای گزینش فرد مورد نظر خود در این سمت تلاش کند و مصلحت مردم را نادیده بگیرد.

ایمانی مدیریت درآمدهای شهرداری را از دیگر وظایف شورا ذکر کرد و افزود: شورا و شهرداری فردیس باید بدون اینکه مردم را در تنگنا قرار دهد، توانایی ایجاد درآمدهای جدید و پایدار داشته باشد و بتواند پروژه های عمرانی را بدون صرف هزینه اضافی و هدر دادن سرمایه مردم اجرا کند . در گذشته اجرای هر پروژه عمرانی با صرف  2 یا 3 برابر هزینه واقعی اجرا می شد که باید این روند پایان یابد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه از ابتدای شهرستان شدن فردیس تا کنون، 4 فرماندار بر کرسی این مسئولیت در شهرستان نشسته اند، خطاب به استاندار البرز گفت: فردیس موش آزمایشگاهی نیست که هر روز یک فرماندار و یک مسئول را در این شهرستان مورد آزمون قرار دهند . باید مدتی فرصت به مسئولین داده شود تا بتوانند با ارائه عملکرد مثبت جایگاه خود را تثبیت کنند نه اینکه تا بخواهند به امور شهر واقف شوند ، تغییر کنند.

 

 

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه