ایجاد یک باب کتابخانه در فرخ آباد و زیبادشت
پرینت
#۶٠۴۵
97/08/05 شنبه 21:33

ایجاد یک باب کتابخانه در فرخ آباد و زیبادشت

ولیپور: کتابخانه شهرک بعثت به زودی احداث می شود

فردیس نیوز-  نشست انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس با حضور مدیر کل کتابخانه های عمومی  استان البرز ، معاون برنامه ریزی فرمانداری و اعضای این انجمن در شهرستان فردیس با محوریت  بررسی مصوبات گذشته و برنامه ریزی برای برگزاری هفته کتاب و کتابخوانی صبح امروز در محل سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش فردیس نیوز، در این نشست  معاون  اداری، مالی وبرنامه ریزی فرمانداری فردیس گفت:  در سال جاری صدو 20 میلیون تومان  توسط شهرداری های فردیس و مشکین دشت  از محل سهم نیم درصدی کتابخانه های عمومی  از اعتبارات عمرانی جهت تجهیز کتابخانه های عمومی پرداخت شد که این امرمی تواند تحولی در راستای ارائه خدمات فرهنگی و ارتقای سرانه مطالعه در شهرستان ایجاد کند.

تیمور ولی پور در ادامه  از تخصیص مبلغ یک میلیارد تومان از محل اعتبارات عمرانی  در کمیته برنامه ریزی شهرستان به احداث کتابخانه شهرک بعثت مشکین دشت خبر داد و افزود: سال گذشته به دلیل ناهماهنگی و نوسانات ایجاد شده در قیمت ها، مبلغ400 میلیون تومان اعتبار تخصیصی، جذب نشده و پروژه مسکوت ماند. امروز  شهرداری مشکین دشت قول داده  که این مبلغ را جبران و با جذب بودجه دراسرع وقت احداث این کتابخانه را آغاز کند.  

وی در ادامه با اشاره به حضور روستای فرخ آباد زیبادشت در جمع 10 روستای برتر دوستدار کتاب کشور گفت: قرار است از سوی شورا و دهیاری فضایی به مساحت 350 متر به کتابخانه عمومی  اختصاص یابد و اداره کل کتابخانه های عمومی البرز امکانات و نیروی انسانی این کتابخانه را تأمین کند.

معاون  فرماندار فردیس گفت:  حق انتفاع  کتابخانه روستای فرخ آباد زیبادشت به مدت 10 سال به  نهاد کتابخانه های عمومی  واگذار می شود تا بتواند نیاز مردم علاقمند به مطالعه این روستای 12 هزار نفری را فراهم کند.

در ادامه این نشست مدیر کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس با اشاره به هفته کتاب و کتابخوانی که از 24 آبانماه جاری آغاز می شود گفت: به مناسبت این هفته در کتابخانه های عمومی شهرستان تور کتابخانه گردی دانش آموزان، تازه های هفته کتاب،  عضویت رایگان در کتابخانه های عمومی، تجلیل از خادمان کتابخوانی و بسیاری برنامه های فرهنگی در راستای توسعه و ترویج کتابخوانی اجرا می شود.

گلشن شیرمحمدی همچنین افزود: امیدواریم با همکاری مدیریت شهری فردیس، طرح بازارچه کتاب را که با پیشنهاد شهردار این شهر مصوب شده بود ، به اجرا برسانیم.

گفتنی است در برپایی جشن کتاب در مدارس،  ایجاد قفسه های باز کتاب در مساجد، تعامل با دادگستری و صدور احکامی در خصوص ترویج فرهنگ مطالعه از جمله مهمترین پیشنهاداتی بود که در  این نشست از سوی اعضا مطرح شد.همچنین از برخی از اعضای فعال هیئت مدیره انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس تقدیر شد

 

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
آقای وحیدی، برنامه ای برای رفتگران فردیس دارید؟! آقای وحیدی، برنامه ای برای رفتگران فردیس دارید؟!
به رفتگران که زحمتشان دیده نمیشود توجه ویژه داشته باشید
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
تیم اقتصادی البرز مسلط و قوی عمل می کند تیم اقتصادی البرز مسلط و قوی عمل می کند
شهبازی : رونق اقتصادی و امنیت سیاسی البرز را با جدیت دنبال می کنیم ...
اتحاد مسئولان برای نیل به توسعه  البرز و ایجاد آرامش اتحاد مسئولان برای نیل به توسعه البرز و ایجاد آرامش
گشایش برخی از تنگناهای البرز نیازمند تدبیر ملی است ...
تأکید سرپرست استانداری البرز ؛ تأکید سرپرست استانداری البرز ؛
تعیین تکلیف بیمارستان امام خمینی (ره) در اسرع وقت ...
ضرورت تشکیل کارگروه فرعی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان های البرز ضرورت تشکیل کارگروه فرعی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان های البرز
شهبازی: برای سرمایه گذاری بخش خصوصی فرش قرمزی از حمایت پهن کنیم ...
راه برون رفت از تنگناهای اقتصادی راه برون رفت از تنگناهای اقتصادی
توسعه صادرات غیر نفتی و اتکا به اقتصاد مقاومتی ...
معاون استاندار البرز مورد تأکید قرار داد: معاون استاندار البرز مورد تأکید قرار داد:
اهمیت فناوری و فعالیت استارتاپ ها در توسعه کشورها ...
درنشست هم اندیشی مجمع نمایندگان  استان البرز با اداره کل کتابخانه های عمومی تأکید شد؛ درنشست هم اندیشی مجمع نمایندگان استان البرز با اداره کل کتابخانه های عمومی تأکید شد؛
لزوم همکاری همه ارگان ها و ادارات استان با کتابخانه های عمومی در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی ...
پیگیری توسعه فرودگاه بین المللی پیام؛   پیگیری توسعه فرودگاه بین المللی پیام؛
در پنجمین نشست کارگروه توسعه فرودگاه پیام ...