ایجاد انبار دپوی کم حجم تجهیزات امدادی در محلات فردیس

اکبری تأکید کرد: ضرورت آموزش خود امدادی، فرهنگسازی و اصلاح بافت فرسوده در جامعه توسط سفیران هلال احمر

فردیس نیوز- دبیر شورای اسلامی شهر فردیس با تأکید بر لزوم تعامل مجموعه مدیریت شهری و جمعیت هلال احمر، ایجاد مکان های امن و انبارهای دپوی کم حجم تجهیزات امدادی در هر محله را برای امدادرسانی فوری در وقوع بحران ضروری دانست.

به گزارش فردیس نیوز، ملیحه اکبری در نشست امروز شورای شهر فردیس که با حضور رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان و به منظور بررسی راهکار های تعاملی بین مدیریت شهری و این سازمان مردمی برگزار شد، گفت: دغدغه مشترک هلال احمر و مدیریت شهری در مواقع بحران نجات جان شهروندان است و در این راستا شورای شهر همه توان خود را برای همکاری با اهداف انسان دوستانه و خیرخواهانه هلال احمر به کار خواهد گرفت.

وی به ضرورت امداد و نجات در دقایق اولیه وقوع حوادث اشاره کرد و افزود: ترافیک و قفل شدن معابر امکان امدادرسانی در زمان وقوع حوادث را به تأخیر می اندازد که در این راستا و برای دسترسی سریع به تجهیزات امدادی، با ایجاد مکان هایی امن و مقاوم و دپوی کم حجم تجهیزات امدادی در محلات می توان نیاز هر محله را  در همان منطقه تأمین کرد.

دبیر شورای اسلامی شهر فردیس با تأکید بر ضرورت آموزش خودامدادی به شهروندان از اعضای شورای شهر خواست تا موافقت خود را برای تأمین مکان جهت فعالیت های آموزشی گسترده و متمرکز هلال احمر اعلام کنند .

وی  با اشاره به وجود ساختمان های نا ایمن و بدون استحکام و بافت های فرسوده  بویژه در مناطق حاشیه ای فردیس گفت: با توجه به عدم آگاهی کافی شهروندان و عدم فرهنگسازی مناسب در خصوص بازسازی بافت فرسوده شهرداری تا کنون با شکست مطلق مواجه بوده است؛ مدیریت شهری می تواند با همکاری هلال احمر سفیرانی را به آموزش و فرهنگسازی در جامعه در خصوص ساخت و ساز ایمن و اصلاح بافت های فرسوده مأمور کند.

اکبری همچنین با بیان اینکه حفظ جان شهروندان و کاهش آسیب های بحران از طریق آموزش همگانی امکانپذیر است گفت: با اختصاص بودجه آموزشی و با همکاری هلال احمر می توانیم نسبت به برگزاری مانورها، همایش های عملی آموزش خود امدادی و برگزاری کارگاه های مدیریت بحران اقدام کنیم. ضمن اینکه سالن های شهرداری را در اختیار برای مباحث امدادی در اختیار هلال احمر قرار دهیم.

وی همچنین از رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان فردیس خواست تا اعضای شورای این شهر را به عضویت افتخاری هلال احمر درآورد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه