اکبری: مدیریت شهری فردیس بر تقویت کتابخانه های عمومی تاکید دارد
پرینت
#۶٣٧٠
98/02/23 دوشنبه 22:55

اکبری: مدیریت شهری فردیس بر تقویت کتابخانه های عمومی تاکید دارد

آقانوری/ نشست کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای اسلامی شهر فردیس با موضوع بررسی راهکارهای مؤثر در جهت افزایش سرانه کتابخانه ها و توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی در شهر فردیس با حضور مدیر کل کتابخانه های عمومی استان و رئیس این اداره در شهرستان پیش از ظهر امروز در محل ۷سالن جلسات کمیسیون های شورای فردیس برگزار شد.

به گزارش فردیس نیوز، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر فردیس در خصوص این نشست اظهار داشت: براساس درخواست رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس مبنی بر موافقت شورا با واگذاری حق انتفاع 15 ساله کتابخانه پارک تندرستی به نهاد کتابخانه های عمومی، این نشست به دعوت کمیسیون فرهنگی برگزار و راهکارهای تعاملی در خصوص کمک مدیریت شهری برای توسعه سرانه های کتابخانه و ترویج فرهنگ مطالعه در فردیس مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

ملیحه اکبری با اشاره به دیدگاه شورا در خصوص کتابخانه های تحت پوشش شهرداری گفت: طبق نظر اعضای شورای فردیس، تخصص شهرداری کتابداری نیست و برای تحقق اهداف کتابخوانی و نقش کتابخانه ها در ارتقای فرهنگ عمومی جامعه، این اماکن باید به دست متولیان امر و نهاد کتابخانه های عمومی مدیریت شود.

بانوی عضو شورای اسلامی شهر فردیس با اشاره به نتایج مثبت این نشست، اظهار داشت: با تصمیم اعضای کمیسیون فرهنگی- اجتماعی شورای اسلامی شهر فردیس مقرر شد؛ به منظور افزایش بهره وری از فضای فرهنگی موجود در پارک تندرستی، شهرداری لایحه واگذاری حق انتفاع 15 ساله این مکان را به شورا ارائه کند؛ تا در صورت موافقت مجموعه اعضای شورا، مدیریت این کتابخانه به مدت 15 سال به نهاد کتابخانه های عمومی واگذار شود.

وی افزود: بر اساس پیشنهاد اعضای کمیسیون فرهنگی شورای فردیس، با حمایت مدیریت شهری فردیس و همکاری اداره کتابخانه های عمومی، طرح کتابخانه های سیار با هدف تسهیل در دسترسی شهروندان به کتاب، در مناطق دور از کتابخانه شهر فردیس و اعزام دانش آموزان به اردوهای کتابخانه گردی در جهت ترویج فرهنگ مطالعه اجرا خواهد شد.

اکبری تقویت کتابخانه های عمومی فردیس را زمینه ساز ارتقای فرهنگ عمومی جامعه دانست و برلزوم حمایت مدیریت شهری از توسعه زیرساخت های کتابخانه تاکید کرد.

وی با اشاره به طرح موضوع احداث کتابخانه مرکزی شهر فردیس گفت: طبق آنچه در این نشست مطرح شد، در صورت جانمایی و تخصیص زمین مناسب برای احداث کتابخانه مرکزی توسط مدیریت شهری فردیس، احداث این کتابخانه توسط نهاد کتابخانه های عمومی انجام خواهد شد.

عضو شورای اسلامی شهر فردیس یادآور شد: پرداخت به موقع سهم نیم درصدی کتابخانه های عمومی توسط شهرداری، پشتوانه ای قانونی برای کتابخانه های عمومی شهر است که شورای فردیس بر انجام این امر تاکید دارد.

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز