اکبری: املاک با کاربری آموزشی برای ساخت مدرسه شناسایی شوند

‍فردیس نیوز- دبیر شورای اسلامی شهر فردیس بر لزوم تبدیل مدارس فردیس به فضایی پر نشاط برای دانش آموزان تاکید کرد.

به گزارش فردیس نیوز، ملیحه اکبری در دویست و دوازدهمین نشست علنی شورای اسلامی شهر فردیس که عصر سه شنبه برگزار شد، با تاکید بر لزوم بهسازی، بازسازی و زیباسازی مدارس فردیس، گفت: برخی از مدارس خصوصا در مناطق پیک و اهری به علت فرسودگی در حال تخریب هستند و این امر بازسازی این مدارس را ضروری می سازد.

وی در ادامه با بیان اینکه زیباسازی مدارس موجب افزایش نشاط در دانش آموزان می شود، گفت: تاثیر سوء این موضوع به خوبی در مدارس فردیس قابل مشاهده است. دبیر شورای اسلامی شهر فردیس با اشاره به تراکم جمعیت دانش آموزی در برخی مدارس، افزود: در برخی کلاس های درس، اکسیژن کافی به دانش آموزان نمی رسد و لازم است برای بازدهی بهتر دانش آموزان، فضای مدارس و کلاس های درس را به فضایی با نشاط تبدیل کنیم.

وی با اشاره به اینکه برخی دانش آموزان به علت مشکلات معیشتی و یا خانوادگی در مرز جدایی از تعلیم و تربیت هستند، بیان کرد: مدیریت شهری فردیس در راستای حمایت از این دانش آموزان تلاش می کند.

اکبری با اعلام اینکه برخی نقاط فردیس از تراکم جمعیتی بالایی برخوردار هستند، افزود: با توجه به اینکه بیشتر این مناطق از مناطق کم برخوردار به شمار می روند، لازم است زمین هایی که کاربری آموزشی دارند شناسایی و در آنها مدرسه احداث شود.

وی با تاکید بر لزوم توجه ویژه اداره کل نوسازی مدارس به وضعیت مدارس فردیس، بیان کرد: این شهر در حوزه کلاس درس، با استاندارد ها فاصله فراوانی دارد.

دبیر شورای اسلامی شهر فردیس با اشاره به لزوم توجه بیشتر به مدارس دخترانه فردیس، گفت: برخی از دختران دانش آموز به جز ساعت ورزش، فعالیت ورزشی ندارند که در این راستا می توان لوازم تندرستی در حیاط مدارس نصب کرد تا دانش آموزان دختر از این لوازم در زنگ‌های تفریح استفاده کنند.

وی در بخش پایانی سخنان خود یکی از گلایه های اهالی فردیس را تغییر رنگ روپوش مدارس اعلام کرد و افزود: با توجه به اینکه پرداخت هزینه لباس فرم مدارس برای برخی خانواده ها سنگین است، از اداره کل آموزش و پرورش می خواهیم پیگیری های لازم را در این راستا انجام دهد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه