اکبریان تاکید کرد:

لزوم مشارکت مردم در مدیریت مصرف انرژی

فردیس نیوز- نماینده کرج فردیس اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی با تشریح بحران های پیش روی کشور در سال جدید ، همکاری و مشارکت فعال مردم در مدیریت مصرف منابع انرژی و مسائل اقتصادی کشور را خواستار شد .

به گزارش فردیس نیوز،  عزیز اکبریان در نشست شورای اداری امروز با اشاره به نوپایی شهرستان فردیس گفت : باید برای پیشرفت فردیس خلاقیت و همت جهادی داشته باشیم .با توجه به وضعیت کنونی کشور نباید منتظر کمک دولت باشیم . باید شرایط را اضطراری بدانیم و کمک حال دولت باشیم .

وی با اشاره به مسئله بحران آب گفت: طبق آمار در متوسط  کشوری دچار ۴۸ درصد کمبود آب و در استان البرز ۳۰ درصد دچار کم آبی هستیم. با کم شدن آب سدها ، تولید برق نیروگاه ها نیز کاهش می یابد و در تولید برق نیز دچار بحران خواهیم شد. باید مدیریت مصارف صنعتی، کشاورزی، خانگی را در نظر بگیریم.

اکبریان اظهار داشت: امسال با شرایط موجود، جیره بندی آب و برق  و قطعی آن را خواهیم داشت. مسئولین در تلاشند که مردم دچار مشکل نشوند اما همه ما باید در این امر اهتمام ویژه داشته باشیم.

نماینده مردم کرج و فردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: ما از تیم اقتصادی دولت در بخش نرخ ارز شدیدا گله مندیم اما وقتی پول های سرگردان در جامعه وجود دارد و مردم همه سرمایه خود را در شرایط کنونی تبدیل به دلار و سکه  می کنیم ، به شرایط بحرانی کنونی دامن زده ایم.

اکبریان با بیان اینکه در حال حاضر طبق آمارها ۲۵ تا ۳۰ میلیارد ارز در خانه هاست گفت: به دولت پیشنهاد دادیم که برای جلوگیری از این اتفاقات حساب ارزی باز کند اما متاسفانه دولت ریسک نمیکند.

وی ادامه داد: در مسائل اقتصادی باید دولت را کمک کنیم، باید فرهنگ حمایت از دولت و کشور را در جامعه نهادینه کنیم باید منافع جامعه را به منافع شخصی ترجیح بدهیم و در مدیریت مسائل کشور به مسئولین کمک کنیم.

اکبریان با تاکید بر لزوم مشارکت همه جانبه مردم در  مدیریت مصرف انرژی و فرهنگسازی آن در جامعه گفت: امسال شرایط سختی در پیش است . علاوه بر بحران اقتصادی و بحران آب و برق را خواهیم داشت و باید به مدیریت این مسائل به دولت کمک کنیم مانند اینکه نباید در بحث امنیت مسئولیت همه چیز را به گردن نیروی انتظامی انداخت و مردم باید در رعایت نکات امنیتی به افزایش ضریب امنیت کمک کنند.

وی افزود: البته در ایجاد شرایط فعلی علاوه بر تحریم ها، ناکارآمدی مسئولین و قوانین دست و پاگیر نیز تاثیر گذار بوده که این گلایه به  دولت وارد است. اصلاح قانون به راحتی صورت نمی گیرد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تنها با حضور مردم در صحنه شکل گرفته و باید همه باهم دست به دست هم دهیم که از این بحران عبور کنیم.

نماینده مردم کرج در خانه ملت اظهار داشت: تا کنون در تمامی مسائل کشور مشارکت فعال مردم و وحدت مردم و مسئولین موجب موفقیت کشور شده که امیدواریم بتوانیم با همکاری مردم از شرایط بحرانی فعلی عبور کنیم.

اکبریان با بیان اینکه در حال حاضر طبق آمارها ۲۵ تا ۳۰ میلیارد ارز در خانه هاست گفت: به دولت پیشنهاد دادیم که برای جلوگیری از این اتفاقات حساب ارزی باز کند اما متاسفانه دولت ریسک نمی کند .


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه