اولین جلسه مجمع خیرین شهرستان فردیس برگزار شد

زیرساخت های سلامت اولویت اصلی مجمع

فردیس نیوز- اولین جلسه مجمع خیرین سلامت شهرستان فردیس با حضور مسئولین و گروههای مردمی و اصناف در دفتر امام جمعه فردیس برگزار شد.

به گزارش فردیس نیوز ، در این جلسه ابتدا دکتر ایمانی به اهمیت سلامت اشاره کرده و گفت: سلامت شامل بهداشت و درمان است که فردیس فاقد زیرساخت های لازم در این امر بوده و برای رسیدن به استانداردهای لازم حضور خیرین و مردم امری ضروری است.

فرماندار فردیس نیز با ذکر فعالیت های فرمانداری در زمینه سلامت گفت: با توجه به اهمیت رسیدگی به سلامت در دولت جدید و نیازهای بی شمار فردیس در این خصوص از ابتدای سال جدید نشستهای مهمی در امر سلامت با مسئولین امر برگزار کرده ایم.

مهندس مهرور در ادامه از اهمیت پیشگیری در حوزه سلامت گفت و افزود: همگان به اهمیت پیشگیری قبل از درمان واقفند و یکی از راههای پیشگیری ورزش است که در روزهای ابتدایی سال جدید جلسه شورای عالی ورزش را با حضور مدیر کل محترم اداره ورزش و جوانان استان برگزار کردیم که امیدواریم با افزایش سرانه های ورزشی شهرستان شاهد کاهش درمان در منطقه باشیم.

داوود وحیدی دیگر سخنران جلسه با اشاره به دستاوردهای حضور خیرین در امور مختلف گفت: بدون شک ورود خیرین در هر بخشی از جامعه با رشد و شکوفایی آن بخش و اثرات مثبت آنها همراه بوده است.

عضو شورای اسلامی کرج و فردیس افزود: حوزه سلامت نیازمند ورود جدی خیرین و آحاد مختلف مردم است تا بتوان زیرساختهای لازم و امکانات موثر این بخش را تهیه کرد. چرا که به واقع توان دولت در تامین سرانه های مورد نیاز در این حوزه بسیار محدود است.

مهندس سیفی در بخش دیگری از جلسه گفت: حضور خیرین فقط به مسائل مالی ختم نمی شود و در واقع فقط آنهایی که تمکن مالی دارند نباید عضو مجمع خیرین شوند. شاید فردی در حرفه ای تخصص دارد که می تواند آن را انفاق کرده و در راه خیر قدم بردارد.

دکتر ترابی نیز به اهمیت زیرساخت در حوزه سلامت اشاره کرد و گفت: اگر زیرساختهای بهداشتی مناسب شود، هزینه درمان نیز کاهش خواهد یافت.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان فردیس افزود: با اجرای طرح ویژه سلامت توسط دولت شاهد کاهش چشمگیر هزینه های درمانی بیماران هستیم که رضایت عمومی را به دنبال داشته است. البته با پیگیری های امام جمعه و فرماندار محترم و همچنین دکتر کولیوند نگاه دولت به زیرساختهای مورد نیاز فردیس نگاه ویژه ای شده که امید داریم با حضور پزشکان توانمندی که در منطقه حضور دارند بتوانیم قدمهای مثبتی برای آیندگان برداریم.

ایشان در پایان به طرح ویژه ای برای بیماران صعب العلاج از 15 خرداد خبر داد و تاکید کرد که در حال حاضر بسیاری از خدمات درمانی به صورت رایگان در مراکز دولتی انجام می گیرد.

 در پایان جلسه نیز مصوب شد که علاوه بر تهیه محلی برای استقرار هیأت امنای مجمع خیرین سلامت شهرستان فردیس، حسابی در یکی از شعبه های بانکهای مختص مجمع گشایش یافته و اطلاع رسانی خوب و موثری نیز صورت گیرد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه