انهدام باند سارقان خودرو که در 10 استان اقدام به سرقت مي کردند

کشف بيش از 5 تن انواع مواد مخدر از ابتداي سال تا کنون

فردیس نیوز - فرمانده انتظامي استان البرز از شناسايي و دستگيري اعضاي باند سارقان سابقه دار و حرفه اي خودرو که در بيش از 10 استان کشور اقدام به سرقت خودرو مي کردند خبر داد. 

به گزارش فردیس نیوز ، سرهنگ "کامراني صالح" در جمع اصحاب رسانه گفت : در پي افزايش سرقت خودروهاي مدل بالا در سطح استان البرز و دريافت گزارش هاي متعدد از استان هاي مختلف کشور از جمله قزوين ، تهران ، قم ، زنجان ، آذربايجان غربي و شرقي و ساير استان هاي شمالي کشور رسيدگي به موضوع در دستور کار مأموران پليس آگاهي اين استان قرار گرفت .

 

وي افزود : با توجه به حساسيت موضوع و حضور متعدد مالباختگان در پليس آگاهي چندين اکيپ ويژه از کارآگاهان زبده پليس آگاهي اقدامات اطلاعاتي و فني خود را به منظور شناسايي اعضاء اين باند حرفه اي آغاز کردند .

 

از آنجايي که احتمال کشوري بودن اين باند و حرفه اي بودن اعضاء آن متصور بود از همين رو کليه سارقان سابقه دار که به هر نحوي از زندان آزاد شده بودند تحت کنترل شديد قرار گرفتند .

 

فرمانده انتظامي استان البرز گفت : پس از اقدامات گسترده اطلاعاتي ، مأموران متوجه شدند که در اواسط مرداد ماه سال جاري يکي از سرکردگان اصلي باندهاي سرقت به نام «ر» که قبلاً توسط پليس آگاهي استان البرز دستگير و روانه زندان شده بود با سپردن سند به طور موقت از زندان آزاد و متواري شده است و پس از آزادي با جمع کردن ديگر سارقان حرفه اي که قبلاً در باندهاي سرقت فعاليت داشته و در زندان با آنها آشنا شده مبادرت به تشکيل باند سارقان خودرو کرده است .

 

سرهنگ کامراني صالح افزود : متهم پس از آزادي از زندان تحت تعقيب پليس آگاهي تهران بزرگ ، آذربايجان غربي و شرقي ، قم ، قزوين و زنجان قرار گرفت ، اما به دليل مجهول المکان و حرفه اي بودن متهم دستگيري وي و ساير اعضاء باند به راحتي ميسر نبود تا اينکه با استفاده از روش هاي نوين کشف جرم و انجام اقدامات اطلاعاتي گسترده مخفيگاه اصلي اين باند در شهرستان ساوجبلاغ مورد شناسايي قرار گرفت .

 

فرمانده انتظامي استان البرز گفت : با کنترل نامحسوس ، مخفيگاه کليه اعضاء اين باند مورد شناسايي قرار گرفت تا اينکه طي چندين عمليات جداگانه و همزمان سرکرده اصلي به همراه چهار عضو ديگر باند دستگير شدند .

 

سرهنگ کامراني صالح افزود : متهمان پس از دستگيري در بازجويي هاي ماموران به سرقت خودرو هاي مدل بالا در استان هاي قزوين ، تهران ، قم ، زنجان ، آذربايجان غربي و شرقي و استان هاي شمالي کشور اعتراف کرده و اقرار داشتند که پس از سرقت خودروهاي مدل بالا اقدام به سند نمره کردن آنها کرده و سپس در حمل و جا بجايي کالاي قاچاق ، مواد مخدر و ... از خودروها استفاده مي کردند .

 

گفتني است متهمان تا کنون به 35 فقره سرقت خودرو در استان هاي مذکور اعتراف کرده اند .

 

مأموران در بازرسي از مخفيگاه اين باند سه دستگاه خودروي مسروقه که به تازگي آنها را از استان البرز سرقت کرده بودند کشف کردند .

تحقيقات پليس براي شناسايي ساير جرايم اين افراد همچنان ادامه دارد .

 

کشف بيش از 5 تن انواع مواد مخدر از ابتداي سال تا کنون

 

سرهنگ کامراني صالح در ادامه اين نشست خبري گفت : در راستاي انهدام باندهاي مواد مخدر و شناسايي و دستگيري توزيع کنندگان مواد مخدر ، ماموران مبارزه با مواد مخدر استان ضمن تشديد کنترل نامحسوس محورهاي مواصلاتي و همچنين کنترل افراد سابقه دار در امر قاچاق مواد مخدر موفق شدند از ابتداي سال جاري تاکنون  5 تن و 136 کيلوگرم انواع مواد را کشف کنند.

 

وي اين مقدار مواد کشف شده را شامل 2 تن و 500 کيلوگرم ترياک ،117 کيلوگرم هروئين و کراک ، 2 تن و 160 کيلوگرم حشيش ، 88 کيلوگرم شيشه و مابقي نيز شامل ساير مواد مخدر عنوان کرد.

 

به گفته فرمانده انتظامي استان البرز، از ابتداي سال جاري تاکنون بيش از هشت  هزارنفر که در امر قاچاق ، حمل ، نگهداري و توزيع مواد مخدر فعاليت داشتند دستگير و تحويل مراجع قضائي شدند.

 

همچنين در طول اين مدت نزديک به سه هزار  معتاد کارتن خواب و خطرناک جمع آوري و تحويل کمپ هاي مجازترک اعتياد شدند.

 

همچنين از قاچاقچيان 39 دستگاه خودرو سبک و سنگين توقيف شده است.

 

کشف کالاي قاچاق به ارزش تقريبي بيش از 190ميليارد ريال

 

سرهنگ کامراني صالح همچنين از کشف مقادير زيادي کالاي قاچاق با ارزش تقريبي 190 ميليارد ريال خبر داد و گفت : در راستاي مبارزه با قاچاق کالا و شناسايي و دستگيري افرادي که در امر قاچاق کالا فعاليت دارند ماموران پليس آگاهي استان با تشديد کنترل محور هاي مواصلاتي و بازديد مستمر از انبارها ، مراکز تجاري و... موفق شدند از ابتداي سال جاري تا کنون انواع کالاي قاچاق به ارزش تقريبي 192ميليارد و 736 ميليون و 50 هزار ريال را کشف کنند.

 

وي اظهار داشت : اقلام کشف شده عمدتاً شامل لوازم خانگي ، لوازم آرايشي و بهداشتي ، انواع پوشاک ، لوازم صوتي و تصويري ، مواد خوراکي ، فرآورده هاي نفتي و انواع خودرو مي باشند .

 

سرهنگ کامراني صالح گفت : در طول اين مدت 436 متهم که در امر قاچاق کالا فعاليت داشتند دستگير و  146 دستگاه خودرو سبک و سنگين نيز توقيف شد.

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه