انتقال مفاهیم عاشورا بوسیله هنر نمایش در فردیس
پرینت
#۶۵٩۴
98/06/23 شنبه 12:28

انتقال مفاهیم عاشورا بوسیله هنر نمایش در فردیس

فردیس نیوز-رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فردیس از اجرای نمایش های مختلف مذهبی در ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) در فردیس خبر داد.

به گزارش فردیس نیوز، حجت الاسلام حمید ولیزاده ابزار هنر را بهترین وسیله برای فهم بهتر و انتقال مفاهیم به نسل جدید دانست و گفت: تعزیه خوانی و هنر نمایش بهترین ابزاری است که از دیرباز برای بازسازی صحنه های واقعه کربلا و حماسه عاشورا مورد توجه بوده و می تواند در انتقال مفاهیم دینی و ارزشی به ویژه روشنگری نهضت عاشورا به نسل جدید، اثرگذار باشد.

وی به اجرای نمایش های مذهبی و تعذیه خوانی در گوشه و کنار فردیس در ایام عزاداری محرم اشاره کرد و افزود: اجرای نمایش مذهبی توسط گروه اهل بیت (ع) با نویسندگی و کارگردانی بهرام شهبازی در همایش شیرخوارگان حسینی و روزهای تاسوعا و عاشورا با استقبال جمع کثیری از عزاداران حسینی در مهدیه آل یاسین برگزار شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فردیس همچنین گفت: نمایش های مذهبی قتل العبره، یادگار برادر، مشک علم دست، دوطفلان زینب و سکوت سرد به مناسبت ماه محرم و صفر به مدت ٧شب به کارگردانی شایان خسروی در مسجد النبی شهرک ١١٠ و هیات علی اصغر ٤٨ دستگاه فردیس تا تاریخ ٢٥شهریور از ساعت ٢١  الی ٢٢ در حال اجراست و علاقمندان می توانند  برای دیدن این  نمایش می تواند حضور پیداکنند.                                            

 

 

 

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز