انتقال سند ملکی؛ مهمترین مشکل در مسیر بازسازی مدارس فردیس
پرینت
#۶٩٠٨
98/11/24 پنجشنبه 18:01

انتقال سند ملکی؛ مهمترین مشکل در مسیر بازسازی مدارس فردیس

منصوربخت: پرونده مالکیت مدارس شهید رحیمی و سمندری تعیین تکلیف شود

 فردیس نیوز- معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت آموزش و پرورش شهرستان  فردیس و ناحیه 2 کرج، مهمترین مشکل برای بازسازی یا احداث مدارس شهرستان را اسناد املاک موجود اعلام کرد.

به گزارش فردیس نیوز، منصور منصوربخت با بیان اینکه مشکل ما برای بازسازی یا احداث مدارس، کمبود اعتبار از سازمان نوسازی مدارس نیست؛ اظهار داشت: بیشترین میزان اعتبار از سازمان نوسازی مدارس و انجمن خیرین مدرسه ساز برای احداث مدرسه طی سال های اخیر، در سال 98 به شهرستان فردیس اختصاص یافته که در این راستا 9 مدرسه در حال ساخت داشتیم و امسال نیز دو مدرسه در روستای فرخ آباد و زیبادشت و شهرک ارم به این تعداد اضافه شد.

وی افزود: از پروژه های در دست احداث، مدرسه خیرساز مالک اشتر در مشکین دشت که توسط آقای دمیرچی، خیر مدرسه ساز  احداث شده، به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در ایام دهه فجر به بهره برداری می رسد.

معاون پشتیبانی آموزش و پرورش فردیس همچنین گفت: دو مدرسه مجید قاسمی و آیت الله سعیدی در شهرک 110 و سرحدآباد نیز قرار است؛ توسط سازمان نوسازی مدارس تکمیل و برای اول مهر و آغاز سال  تحصیلی آتی به آموزش و پرورش شهرستان تحویل داده شود.

وی در ادامه در خصوص وضعیت مالکیت مدارس شهید رحیمی و سمندری در فردیس و وجود معارض، بیان کرد: متأسفانه در خصوص این دو مدرسه مشکل اساسی داریم و  وضعیت مالکیت آن هنوز مشخص نیست. تا کنون هیچ حکمی  برای توقیف یا ضبط این مدارس به آموزش و پرورش فردیس و ناحیه 2 ابلاغ نشده و پیگیری دیگری از سوی معارض صورت نگرفته است.

منصوربخت با بیان اینکه در این دو مدرسه حدود 2 هزار دانش آموز در حال تحصیل هستند؛ گفت: مدرسه شهید رحیمی با وجود 500 دانش آموز، سالن ورزشی و بخش اعظمی از حیاط مدرسه توسط معارض  اشغال و به مدرسه فوتبال اجاره داده شده و فضای محدودی برای استراحت دانش آموزان در اختیار مدرسه است. ضمن اینکه فضای مربوط به مجمع خیرین که در بخشی از این مدرسه بوده،  با کلیه وسایل مربوطه قفل شده و از دسترسی آموزش و پرورش خارج است.

وی با اشاره به تشکیک در حقیقی بودن معارض و جلوگیری از اقدامات بیشتر از سوی وی توسط دادستان فردیس، پیگیری جدی مسئولان شهرستان در خصوص تعیین تکلیف پرونده مالکیت این دو مدرسه را خواستار شد. 

معاون پشتیبانی آموزش و پرورش فردیس در پایان ضمن تقدیر از حمایت و پیگیری امام جمعه شهرستان در خصوص تعامل با مهندس ترقی شهرک ساز فردیس و انتقال اسناد مدارس مربوطه، اظهار داشت: قرار است مهندس ترقی اسناد این مدارس را به نام آموزش و پرورش فردیس انتقال دهد که در صورت انجام، بازسازی مدرسه زمزم که یکی از این مدارس است؛ در اولویت قرار خواهد گرفت.

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
برپایی ششمین همایش مرکز وکلای قوه قضائیه البرز برپایی ششمین همایش مرکز وکلای قوه قضائیه البرز
و تقدیر از وکلا و کارشناسان نمونه ...
آزادی  ۲۵  زندانی زن ندامتگاه فردیس آزادی ۲۵ زندانی زن ندامتگاه فردیس
بازدید رئیس کل دادگستری استان البرز از بند نسوان ندامتگاه فردیس ...
حجت الاسلام واثق امام جمعه گرمدره: حجت الاسلام واثق امام جمعه گرمدره:
شهردار جدید گرمدره نه در یک جلسه بلکه در محفلی تاریک انتخاب شد! / مسئولان نظارتی استان سریعاً فشاره ...
تأکید مدیر کل آموزش و پرورش بر توسعه فرهنگ پژوهش در مدارس البرز؛ تأکید مدیر کل آموزش و پرورش بر توسعه فرهنگ پژوهش در مدارس البرز؛
هر معلم باید یک پژوهشگر و هر مدرسه یک پژوهش سرای دانش آموزی باشد ...