انتقاد ذبیحی از روند انتخاب شهردار فردیس؛
پرینت
#۶۶۵٩
98/07/23 سه شنبه 20:52

انتقاد ذبیحی از روند انتخاب شهردار فردیس؛

اعتراض بهمنی وارد است؛ به عدم کفایت و عدم صحت مدارک مدیریتی شهردار منتخب انتقاد دارم

 آقانوری/ سخنگوی شورای اسلامی شهر فردیس، روند انتخاب شهردار فردیس را خلاف مصوبه شورا دانست و در خصوص احراز شرایط انتخاب شهردار و عدم  صحت و کفایت مدارک مدیریت میانی شهردار منتخب را مورد انتقاد قرار داد.

به گزارش فردیس نیوز، رضا اسماعیلی ذبیحی در مصاحبه با خبرنگاران که  در حاشیه نشست دویست و هجدهم شورای اسلامی شهر فردیس انجام شد؛ با اشاره به نامه اعتراضی امیر بهمنی یکی از دو کاندیدای نهایی شهردارفردیس،  در خصوص روند انتخاب شهردار که در صحن شورا قرائت شد؛ تصریح کرد: این اعتراض را وارد می دانم. طبق مصوبه شورا قرار بود هر عضو، یک کاندیدا معرفی کند و ازبین  9 نفر به 3 نفر و از سه نفر به یک نفر برسیم که برخلاف آن مرحله نهایی انتخاب شهردار طی دو مرحله انجام شد.

وی  با اشاره به ثبت رزومه 4 کاندیدا در دبیرخانه شورا پیش از ساعت 12 روز شنبه 20 مهرماه، بیان کرد: در اولین مرحله از روند انتخاب شهردار  از 4نفر به 3 نفر، بهمنی و نجفی هر دو با 8 رأی و خسروزاده با 5 رای برای ورود به مرحله بعد انتخاب شدند که طبق مصوبه شورا، باید طی یک مرحله ، شهردار انتخاب می شد؛ درحالیکه برخلاف آن،طی دو مرحله از 3 به 2 و از 2 نفر به یک نفر رسیدیم و با 5 رأی محمد خسروزاده شهردار فردیس شد.

 عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر فردیس همچنین در چند بند، عدم کفایت مدارک  مدیریت میانی و عدم صحت برخی عناوین و سمت های مدیریت میانی از سوی خسروزاده  شهردار منتخب فردیس، در ارائه رزومه به شورا  را مورد انتقاد قرار داد و گفت: در ارائه  مدارک مدیریت میانی، تحصیلات ایشان مدرک دکترا ذکر شده، در حالیکه طبق استعلام صورت گرفته، این مدرک هنوز أخذ نشده و ارائه و دفاع از رساله دکترا توسط ایشان هنوز انجام نشده است.

وی افزود: مدرک دکترا در صورتی به عنوان یک سال سابقه مدیریتی محسوب می شود که شخص در هنگام تحصیل، تصدی شغلی را برعهده نداشته باشد؛ این امر  در خصوص آقای خسروزاده قابل استناد نیست.  

 ذبیحی در خلال صحبت هایش به نکته قابل تأملی اشاره کرد که گویای بسیاری از ناگفته هاست.

وی با بیان اینکه تاریخ نامه دانشکده عمرانی علوم تحقیقات در خصوص مدرک دکترای  آقای خسروزاده، پیش از آغاز روند انتخاب شهردار در شورای اسلامی شهر فردیس است؛ اظهار داشت: نامه این دانشکده که باید در پاسخ به استعلام شورا صادر می شد، در تاریخ 15 مهرماه جاری صادر شده، در حالیکه روند انتخاب شهردار فردیس در شورا  از 17 مهرماه آغاز شده است.  

نماینده مردم در پارلمان شهری فردیس  با اشاره به درخواستش از رئیس شورای اسلامی شهرفردیس، گفت: از ریاست محترم شورا تقاضا دارم  که در خصوص موارد فوق  از فرماندار و هیئت تطبیق، مجموعه های حقوقی فرمانداری و استانداری استعلام کند و در صورت تأییدِ صحت تصمیم شورا در مورد انتخاب آقای خسروزاده به عنوان شهردار، به نظر این مراجع و نمایندگان محترم مردم در شورای اسلامی، احترام خواهیم گذاشت.  

وی با تأکید بر لزوم اجرای قانون به عنوان  ملاک عمل مدیریت شهری فردیس، خاطر نشان کرد: فردیس دیگر محل آزمون و خطا نیست و باید فردی در سمت شهردار  این شهر قرا ر گیرد که علاوه بر تجربه کافی در امور مدیریتی شهر ، با رعایت اصول قانون،  در جهت رشد و توسعه شهر و خدمت صادقانه  به مردم گام بردارد.  

ذبیحی در بخش پایانی سخنانش ابقای مسعود نجفی در سمت سرپرستی شهرداری فردیس را به فال نیک گرفت و افزود: نجفی در راستای بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان سرپرست شهرداری فردیس انتخاب شد و در مدت کوتاه 3 ماهه تصدی گری در این سمت، با تلاش های شبانه روزی،  همکاری و تعامل مثبت با پرسنل و  همه همکارانش در شهرداری فردیس، اقدامات بسیاری در حوزه های مختلف مدیریت شهری انجام داد  که طی دوسال گذشته، هرگز انجام نشده بود و ثابت کرد که طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی،  باید به توانایی و ظرفیت  جوانان و همت جهادی آنان اعتماد کرد.

 

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛ آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛
طرح ترنم با هدف توسعه عدالت آموزشی و ارتقای سطح کیفی مدارس کم برخوردار ...
مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز: مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز:
نقشه استراتژی منابع انسانی شرکت گاز استان البرز تا پایان شهریور رونمایی می شود ...
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...