انتقاد تند امام جمعه فردیس از تحرکات انتخاباتی نمایندگان مجلس البرز؛
پرینت
#۶۴٧١
98/04/18 سه شنبه 12:08

انتقاد تند امام جمعه فردیس از تحرکات انتخاباتی نمایندگان مجلس البرز؛

سیاسی بازی را به آموزش و پرورش وارد نکنید

آقانوری/ امام جمعه فردیس با انتقاد نسبت به تحرکات انتخاباتی نمایندگان مجلس در البرز گفت: وارد کردن سیاست بازی به حوزه فرهنگ قابل قبول نیست .

به گزارش فردیس نیوز، حجت الاسلام علی اکبر ایمانی در مراسم تجلیل از شاعر برجسته فردیسی علومی تبریزی گفت: دین ما دین سیاست است و به تعبیر امام خمینی بیش از ۹۹ درصد آیات قرآن در خصوص تبیین مسائل سیاسی اجتماعی و غیره است. ما مخالفتی با سیاست نداریم، اما با سیاسی بازی در حوزه فرهنگ به ویژه آموزش و پرورش مشکل داریم.

وی با اشاره به موضوع تغییر مدیریت آموزش و پرورش شهرستان فردیس که در طول دو ماه گذشته مطرح است؛ به تحرکات انتخاباتی نمایندگان مجلس اعتراض کرد و افزود: دستگاه های سیاسی و نمایندگان ما نباید سهم خواهی کنند؛ مسایل سیاسی و انتخابات نباید به موضوعات آموزش و پرورش و مدیریت آن وارد شود. فردیس حدود ۹۷ هزار دانش آموز دارد و مدیریت حدود ۱۰۰ هزار فکر و اندیشه باید به فردی توانمند، مومن و معتقد سپرده شود؛ من هرگز به خودم اجازه نمی دهم فردی را برای این کار معرفی کنم.

امام جمعه فردیس اظهار داشت: من نمی گویم این نگاه وجود دارد، اما باید در این خصوص بیشتر مراقبت شود. مدیر کل محترم آموزش و پرورش استان باید نسبت به موضوع انتخاب مدیر آموزش و پرورش شهرستان توجه ویژه داشته باشد و تا پیش از فرارسیدن اول مهر در این خصوص تصمیم گیری و زیرساخت های لازم برای آغاز سال تحصیلی جدید فراهم شود.

وی تأکید کرد: مدیر آموزش و پرورش فردیس علاوه بر دارا بودن شرایط کلی اعتقاد و التزام به اسلام، نظام و ولایت فقیه، باید آشنا با مشکلات و پتانسیل های این مجموعه باشد. مدیران و معلمان این مجموعه باید مورد احترام قرار بگیرند و اگر از افراد این مجموعه کسی در تراز مدیریت است، برای این سِمَت انتخاب شود و اگر قرار است انتخاب مدیریت آموزش و پرورش فردیس از خارج مجموعه باشد؛ باید دارای ویژگی ها و پتانسیل هایی باشد که در این مجموعه وجود ندارد.

حجت الاسلام ایمانی با بیان اینکه از چند سال پیش به دنبال مستقل شدن آموزش و پرورش هستیم، اظهار داشت: بارها پیشنهاد کردیم که حوزه آموزش و پرورش فردیس را از زیر اتوبان در نظر بگیرید تا هزینه احداث ساختمان و موارد دیگر را نداشته باشد. در چارت مدیریتی نیز 70 پست خالی وجود دارد که می تواند به این مجموعه اختصاص یابد. به دلیل اهمیت آموزش و پرورش، این مجموعه باید در تراز اول شهر باشد نه اینکه به عنوان آخرین دستگاه شهرستان مستقل شود .

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز: مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز:
نقشه استراتژی منابع انسانی شرکت گاز استان البرز تا پایان شهریور رونمایی می شود ...
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...
ضرورت  توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس	ضرورت توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس
سرویس مدارس می تواند یک کلاس فرهنگی باشد ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان
قاسمی: با سیل مهربانی و سد دانایی با مشکلات مقابله می کنیم ...