انتقاد تند امام جمعه فردیس از تحرکات انتخاباتی نمایندگان مجلس البرز؛
پرینت
#۶۴٧١
98/04/18 سه شنبه 12:08

انتقاد تند امام جمعه فردیس از تحرکات انتخاباتی نمایندگان مجلس البرز؛

سیاسی بازی را به آموزش و پرورش وارد نکنید

آقانوری/ امام جمعه فردیس با انتقاد نسبت به تحرکات انتخاباتی نمایندگان مجلس در البرز گفت: وارد کردن سیاست بازی به حوزه فرهنگ قابل قبول نیست .

به گزارش فردیس نیوز، حجت الاسلام علی اکبر ایمانی در مراسم تجلیل از شاعر برجسته فردیسی علومی تبریزی گفت: دین ما دین سیاست است و به تعبیر امام خمینی بیش از ۹۹ درصد آیات قرآن در خصوص تبیین مسائل سیاسی اجتماعی و غیره است. ما مخالفتی با سیاست نداریم، اما با سیاسی بازی در حوزه فرهنگ به ویژه آموزش و پرورش مشکل داریم.

وی با اشاره به موضوع تغییر مدیریت آموزش و پرورش شهرستان فردیس که در طول دو ماه گذشته مطرح است؛ به تحرکات انتخاباتی نمایندگان مجلس اعتراض کرد و افزود: دستگاه های سیاسی و نمایندگان ما نباید سهم خواهی کنند؛ مسایل سیاسی و انتخابات نباید به موضوعات آموزش و پرورش و مدیریت آن وارد شود. فردیس حدود ۹۷ هزار دانش آموز دارد و مدیریت حدود ۱۰۰ هزار فکر و اندیشه باید به فردی توانمند، مومن و معتقد سپرده شود؛ من هرگز به خودم اجازه نمی دهم فردی را برای این کار معرفی کنم.

امام جمعه فردیس اظهار داشت: من نمی گویم این نگاه وجود دارد، اما باید در این خصوص بیشتر مراقبت شود. مدیر کل محترم آموزش و پرورش استان باید نسبت به موضوع انتخاب مدیر آموزش و پرورش شهرستان توجه ویژه داشته باشد و تا پیش از فرارسیدن اول مهر در این خصوص تصمیم گیری و زیرساخت های لازم برای آغاز سال تحصیلی جدید فراهم شود.

وی تأکید کرد: مدیر آموزش و پرورش فردیس علاوه بر دارا بودن شرایط کلی اعتقاد و التزام به اسلام، نظام و ولایت فقیه، باید آشنا با مشکلات و پتانسیل های این مجموعه باشد. مدیران و معلمان این مجموعه باید مورد احترام قرار بگیرند و اگر از افراد این مجموعه کسی در تراز مدیریت است، برای این سِمَت انتخاب شود و اگر قرار است انتخاب مدیریت آموزش و پرورش فردیس از خارج مجموعه باشد؛ باید دارای ویژگی ها و پتانسیل هایی باشد که در این مجموعه وجود ندارد.

حجت الاسلام ایمانی با بیان اینکه از چند سال پیش به دنبال مستقل شدن آموزش و پرورش هستیم، اظهار داشت: بارها پیشنهاد کردیم که حوزه آموزش و پرورش فردیس را از زیر اتوبان در نظر بگیرید تا هزینه احداث ساختمان و موارد دیگر را نداشته باشد. در چارت مدیریتی نیز 70 پست خالی وجود دارد که می تواند به این مجموعه اختصاص یابد. به دلیل اهمیت آموزش و پرورش، این مجموعه باید در تراز اول شهر باشد نه اینکه به عنوان آخرین دستگاه شهرستان مستقل شود .

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛ آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛
طرح ترنم با هدف توسعه عدالت آموزشی و ارتقای سطح کیفی مدارس کم برخوردار ...
مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز: مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز:
نقشه استراتژی منابع انسانی شرکت گاز استان البرز تا پایان شهریور رونمایی می شود ...
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...