انتخابات در کرج الکترونیکی برگزار می شود

فردیس نیوز - فرماندار کرج در جلسه ستاد انتخابات این شهرستان از برگزاری الکترونیکی دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شهرستان کرج خبر داد.

به گزارش فردیس نیوز ، محمد تقی ایرانی، با بیان این مطلب اظهار کرد: مطابق اعلام ستاد انتخابات کشور، در ۹ شهر کشور از جمله تهران، کرج ،قم، کرمانشاه، شیراز، مشهد، اصفهان، اهواز و تبریز علاوه بر استفاده از صندوق های سنتی رای، از صندوق های الکترونیکی نیز استفاده خواهد شد.

وی در ادامه افزود:برگزاری انتخابات الکترونیکی ۲۵ فرآیند دارد که ۲۴ فرآیند آن محقق شده و فرآیند آخر که تهیه صندوق‌های الکترونیکی به جای صندوق‌های فعلی سنتی است از سوی وزارت کشور در حال پی گیری است.

این مسئول افزود: منافع مردم و نظام، در این است که انتخاباتی سالم برگزار شود و مجلسی با رای بالای ملت شکل گیرد که خواسته خود مردم است.

وی گفت: برای احترام به شهروندان و جلوگیری از هر گونه شبهه و نگرانی، از افرادی که در انتخابات قبلی در مظان لغزش قرار داشته اند و ممکن است دچار لغزش و در نهایت بی اعتمادی مردم گردند، استفاده نخواهیم کرد.

فرماندار ویژه کرج، بیان کرد: با توجه به اینکه زمان ثبت نام کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی، از تاریخ ۲۸ آذر تا ۴ دی ماه سال جاری به مدت هفت روز در ستاد انتخابات کشور و فرمانداری‌های مرکز حوزه‌های انتخابیه مجلس انجام خواهد شد، مدیران مشمول بند «الف» ماده ۲۹ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی که قصد دارند در انتخابات مجلس شورای اسلامی نامزد شوند، می بایست مطابق قانون تا تاریخ ۲۸  خرداد ماه استعفای خود را به صورت مکتوب به مرکز حوزه انتخابیه «فرمانداری شهرستان» ارائه  کنند.

ایرانی تاکید کرد: مطابق قانون انتخابات، به درخواست های کاندیداهایی که پس از موعد مقرر  اقدام به استعفا کنند ترتیب اثر داده نخواهد شد


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه