امروز بخت با مسافران پرواز تهران – بند عباس یار بود !

بوئینگ 747 از سقوط نجات یافت

فردیس نیوز - موتور هواپیمای بوئینگ 747 پرواز تهران – بند عباس حدود دو دقیقه بعد از بلند شدن از فرودگاه مهرآباد دچار نقص فنی و بخشی از قطعات آن نیز از هواپیما جدا شد که با درایت خلبان خوشبختانه بدون آسیب به مسافران مجدداً به مهرآباد بازگشت .

به گزارش فردیس نیوز ، مدیرکل دفتر ایمنی و مهندسی سوانح سازمان هواپیمایی کشوری از تشکیل کمیته بررسی علل نقص فنی در پرواز تهران ــ بندرعباس خبر داد که صبح امروز در حین پرواز یکی از موتورهای آن از کار افتاده بود.

محمد شهبازی با اشاره به نقص فنی در موتور هواپیمای بوئینگ 747 ماهان که صبح امروز در مسیر تهران ــ بندرعباس رخ داد، گفت: با توجه به اینکه بوئینگ 747 یکی از هواپیماهای پیشرفته در دنیا محسوب می‌شود این یک اتفاق غیرقابل پیش‌بینی بود.

وی از تشکیل کمیته‌ای در سازمان هواپیمایی کشوری برای بررسی دقیق علت این نقص فنی خبر داد و افزود: پیش از پرواز بررسی‌های لازم روی این هواپیما انجام شده بود اما در حین پرواز متأسفانه موتور شماره 3 هواپیما دچار نقص فنی و بخشی از قطعات آن نیز از هواپیما جدا شد.

مدیرکل دفتر ایمنی و مهندسی سوانح سازمان هواپیمایی کشوری افزود: موتور این هواپیما حدود دو دقیقه بعد از بلند شدن از فرودگاه مهرآباد دچار نقص فنی شد که با درایت خلبان خوشبختانه بدون آسیب به مسافران مجدداً به مهرآباد بازگشت.

شهبازی افزود: پس از بازگشت این هواپیما مسافران با دو فروند هواپیمای جایگزین به‌مقصد بندرعباس منتقل شدند.

منبع : تسنیم 

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه