امام جمعه فردیس : در حوزه فرهنگی همه ما متهمیم

شناسایی آسیب ها، ارائه راهکارهای جدید و گاهی برخورد در حوزه فرهنگی لازم است

فردیس نیوز –امام جمعه شهرستان فردیس گفت : شناسایی آسیب های جامعه، ارائه راهکارهای جدید و گاها برخورد را در حوزه فرهنگی ضروری دانست.

 به گزارش فردیس نیوز، در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان فردیس که صبح امروز چهارشنبه در محل سپاه ناحیه امام رضا (ع) شهرستان فردیس برگزار شد امام جمعه فردیس ضمن تسلیت ایام رحلت پیامبر اسلام و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا (ع) گفت : انقلاب ما به مثابه استخریست که با رشادت ها و جانفشانی های هزاران مبارز و شهید لبریز شده است که اگر می خواهیم این استخر خالی نشود راهش این است که علاوه بر دعوت به دین فرهنگ ایثار و جهاد را در جامعه گسترش دهیم  و از طرفی دیگر منافذ و خروجی ها را ببندیم .

وی افزود: برگزاری مراسمات فرهنگی، ملی و مذهبی خوب است و از کارهای ایجابی ماست اما کمتر به اقدامات سلبی و جلوگیری از منافذ پرداخته شده است . بارها در مجامع مختلف با اعتراض مردم مواجهیم که چرا در خصوص عفاف و حجاب و توزیع CDهای مبتذل اقدامی انجام نمی دهید ؟!

حجت الاسلام دکتر علی اکبر ایمانی با بیان اینکه دشمن در بحث تهاجم فرهنگی و از طرق مختلف شبکه های ماهواره ای و مجازی بسیار قویتر و پرحجم تر از ما ظاهر شده است خاطر نشان ساخت : حتی برگزاری مراسمات و همایشهای فرهنگی تنها قشر اندکی از جامعه را پوشش می دهد و قشر خاکستری که نه ضد دین و نه ضد انقلاب است و نیاز به یک دم مسیحایی برای هدایت دارد باقی می ماند.

وی اظهار داشت : در حوزه فرهنگی همه ما اعم از مسئولین، روحانیت، متدینین و امنا متهمیم؛ چرا که به شناسایی آسیب های جامعه نپرداخته ایم و هرجا کاری کردیم و نتجه نگرفتیم، منفعل شدیم و دست از کار کشیدیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان فردیس ضمن بیان این نکته که طبق فرمایش پیامبر بزرگ اسلام باید با هرکس به زبان خودش گفتگو کرد گفت: اقدامات فرهنگی، ورزش، آموزش و غیره می تواند زبان های گفتگوی معمول با افراد مختلف جامعه باشد اما لازم است کمی هم به راه های ناشناخته بپردازیم و راهکارهای جدید را دنبال کنیم.

وی تأکید کرد: تنها موعظه و نصیحت کافی نیست  شاید در برخی موارد برخورد و اقدامات سلبی نیز نیاز باشد. گاهی برای رسیدن به یک هدف و یا ایجاد یک فرهنگ در جامعه وجود مانع و اقدام مقتدرانه ضروریست .

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه