امام جمعه فردیس به شورای مشکین دشت نمره قبولی داد

آقانوری/ امام جمعه فردیس به منظور تبریک هفته شورا پیش از ظهر امروز  در صحن شورای اسلامی شهر مشکین دشت حضور یافت و ضمن ارائه بیاناتی در خصوص اهمیت جایگاه شورا و شنیدن درخواست های نمایندگان مردم در راستای بهبود وضعیت شهر، به شورای اسلامی  مشکین دشت نمره قبولی داد.

 به گزارش فردیس نیوز، حجت الاسلام علی اکبر ایمانی در این دیدار که به دلیل عدم تشکیل جلسه شورا در  روز سه شنبه هفته گذشته، با تأخیر یک هفته ای انجام شد، با اشاره به سوره شورا، بر اهمیت جایگاه شورا  در تعالیم دینی اسلام تأکید کرد و افزود: اعضای شورا  به عنوان نماینگان مردم برای مدیریت و ساماندهی بودجه شهر و رفع مشکلات شهری انتخاب می شوند و حساسیت این شغل و ارتباط آن با حق الناس،  هوشیاری و مدیریت ویژه ای را می طلبد.

وی با بیان اینکه در قانون شوراها  ضعف هایی وجود دارد که نیازمند بازنگری است؛ اظهار داشت: ضعف در قانون زمینه  را برای بروز تخلفات فراهم می کند؛ چنانکه ضعف در قانونگذاری، اجرا و نظارت توسط  قوای سه گانه؛ زمینه بروز مفاسد اقتصادی و مشکلات در حوزه کلان کشور را فراهم کرده است. تعیین نقاط ضعف و قوت و بازنگری در قانون شوراها باید توسط افراد باسابقه در سمت نمایندگی شورا انجام شود، تا ضمن کاهش روزنه و ضعف های قانونی، شاهد استحکام قانون شوراها و تقویت جایگاه این نهاد  باشیم.

امام جمعه فردیس با اشاره به حواشی و تخلفات موجود در برخی شوراهای سطح کشور، گفت: شورای اسلامی شهر مشکین دشت در دوره های مختلف از ابتدای تشکیل تا کنون، مشکل خاصی نداشته و کارنامه قابل قبولی دارد که این امر شایسته  تقدیر است.

در ادامه این نشست اعضای شورا با بیان مشکلات مشکین دشت حمایت امام جمعه شهرستان در رفع این مشکلات را خواستار شدند.

رئیس شورای اسلامی شهر مشکین دشت، ضمن تقدیر از حضور امام جمعه در صحن شورای اسلامی، گفت: مشکین دشت به عنوان شهری مذهبی به حسینیه استان البرز مشهور است و مردم مؤمن و انقلابی این شهر در همه صحنه های سیاسی، اجتماعی پشتیبان انقلاب و خط ولایت فقیه بوده و حضور فعال دارند.

رضا نصرتی مطلوب با بیان اینکه رفع مشکلات این شهر نیازمند نگاه ویژه و حمایت مسئولان است؛ افزود: زیرگذر شیخ آباد از جمله مهمترین مشکلات این شهر در حوزه حمل و نقل و ترافیک است که با وجود پیگیری های انجام شده در سال های گذشته هیچگونه اقدامی در  این خصوص در حوزه شهرداری کرج صورت نگرفته و حمایت امام جمعه محترم، فرمانداری و مسئولان استان را می طلبد.

محمدحسین محمد میرزا عضو شورای اسلامی شهر مشکین دشت،  نیز در حضور امام جمعه از محدود کردن اختیارات و عدم احترام دستگاه های خدمات رسان به جایگاه شورای اسلامی گلایه کرد و افزود: متأسفانه مسئولان محلی دستگاه های خدمات رسان خود را پاسخگوی شوراها ندانسته و با وجود پیگیری شورا در خصوص رفع مشکلات آب در محله پرجمعیت سراب، اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است.

علیرضا افشار عضو دیگر شورای اسلامی شهر مشکین دشت عدم تناسب میزان ارزش افزوده پرداختی با جمعیت مشکین دشت را مطرح کرد و گفت: مبلغ پرداختی ارزش افزوده کمتر از مبلغی است که حق واقعی این شهر است.

حمدلله شعبانپور خزانه دار شورای اسلامی شهر مشکین دشت با اشاره به عدم اجرای تقسیمات کشوری مشکین دشت در حوزه استان و شهر فردیس، افزود: بخش صنعتی داشتلیجه در مرز فرخ آباد و محمدشهر که قرار بوده به بخش مشکین دشت در شهرستان فردیس اضافه شود؛ همچنان بلاتکلیف مانده است. همچنین موضوع  الحاق شهرک شهید رستمی به مشکین دشت در حوزه شهرستان، عملا اجرا نشده است که این امر ارائه خدمات به مردم این مناطق را با مشکل مواجه می کند.

 سیداحمدحسینی تبار عضو شورای اسلامی شهر مشکین دشت نیز  به عدم وجود امکانات درمانی در این شهر اشاره کرد و گفت: با توجه به جمعیت 80 هزار نفری مشکین دشت، شرایط اقتصادی مردم و وضعیت نامناسب بهداشتی در این شهر، مدیریت شهری برای تخصیص زمین برای احداث بیمارستان20 تختخوابی به دانشگاه علوم پزشکی آمادگی دارد. اما همچنان مشکل نزدیکی مسافت مشکین دشت با بیمارستان های محمدشهر مطرح می شود.

حسن بهزاد نیا نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشکین دشت به ضعف زیرساخت ها و سخت افزارهای ورزشی در شهرستان فردیس اشاره کرد و گفت: با توجه به جمعیت نیم میلیونی این شهرستان، فقر زیرساخت های ورزشی و آسیب های اجتماعی موجود؛ جامعه ورزش شهرستان فردیس، پیگیر احداث یک ورزشگاه درشهرستان است که تحقق این امر نیازمند حمایت ویژه مسئولان ارشد به ویژه امام جمعه محترم است.

این نشست با تقدیر خسروزاده دبیر شورا  از حضور امام جمعه به پایان رسید.

 

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه