امام جمعه فردیس: بهترین انگیزه کسب علم و دانش برای دانش آموزان است+ عکس
پرینت
#۴٢٢٢
95/07/03 شنبه 13:35

امام جمعه فردیس: بهترین انگیزه کسب علم و دانش برای دانش آموزان است+ عکس

زنگ آغاز مدرسه توسط مسئولین در فردیس طنین انداز شد

فردیس نیوز مراسم متمرکز بازگشایی مدارس با حضور امام جمعه، فرماندار، معاون سیاسی انتظامی فرمانداری و جمعی از مسئولین شهرستان صبح امروز شنبه سوم مهرماه در جمع دانش آموزان هنرستان سعدی شهرستان فردیس برگزار شد.

به گزارش فردیس نیوز، در این مراسم امام جمعه شهرستان فردیس ضمن تبریک ایام هفته دفاع مقدس و آغاز فصل علم و معرفت، تقارن این دو مناسبت و دفاع مقدس را بعنوان بهترین انگیزه و هدف غائی کسب علم و دانش برای دانش آموزان خواند و افزود: اگرچه جنگ، جز خونریزی و ویرانگری ارمغانی ندارد؛ اما دفاع یک امر مقدس و فطری است. هفته دفاع مقدس با یادآوری جانفشانی های رزمندگان اسلام و  220 هزار شهید که با ایثار خون مطهرشان به دفاع از مملکت اسلامی برخاستند تا اکنون ما به امنیت، آرامش، اقتدار و عزت  برسیم، صدها هزار نفر جانباز شده و بسیاری در اسارت سختی ها را تحمل کردند تا ما به قدرت و شوکت برسیم.

دکتر علی اکبر ایمانی با بیان اینکه همه ما امنیت و آرامش کنونی را مدیون خون شهیدان هستیم، قدردانی از تلاش ها و ایثارگری های رزمندگان اسلام را یک وظیفه انسانی دانست و خطاب به دانش آموزان گفت: شما جوانانی هستید که رهبر فرمود" من به آینده روشن این جوانان معتقدم. اینها کسانی هستند که با علم و دانش خود دشمن را به زانو در خواهند آورد." شما باید در عرصه علم و دانش با کسب آگاهی و معرفت، خود را  برای پذیرش مسئولیت های سخت و ساختن آینده کشور آماده کنید.

در ادامه این مراسم فرماندار فردیس مجموعه آموزش و پرورش و فرهنگیان را به تعلیم مهارت های اجتماعی به دانش آموزان توصیه کرد و گفت: در کشورهای توسعه یافته قبل از آموزش علم و کتب درسی به دانش آموزان و فرزندان خود، تکالیف هر فرد در جامعه و کشور را به دانش آموزان می آموزند.

وی رعایت قانون و احترام به حقوق دیگران را از ضروری ترین آموزش ها برای افراد جامعه خواند و افزود: وظیفه آموزش و پرورش تنها آموزش علم و صدور مدرک نیست؛ بلکه باید در وهله اول دانش آموزان را با تکالیف اجتماعی و حقوق خود نسبت به دیگران آشنا ساخته و سپس آنها را به ملزم به اجرای قانون در جامعه نمایند.

مهندس علی زمانی بر لزوم آموزش مهارت تعامل و ارتباط با دیگران، مشارکت درفعالیت های اجتماعی،  تلاش برای شکوفائی کشور، تقویت حس نوعدوستی، بردباری و صبوری در مقابل مشکلات توسط فرهنگیان به دانش آموزان تأکید کرد و گفت: امیدواریم بتوانیم در راستای آموزش اصول و مهارت های زندگی اجتماعی قدم برداشته و آینده ایران اسلامی را با حرکت در مسیر توسعه تضمین نماییم.

در ادامه این مراسم مدیر آموزش و پرورش شهرستان فردیس ضمن تبریک فرا رسیدن مهرماه و روز بازگشایی مدارس گفت: آغاز سال تحصیلی همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس یادآور خاطرات تلخ و شیرین از روزهای جنگ و دلاوری های رزمندگان و 36 هزار شهید دانش آموزیست که با ایثار خون خود و با گام های بلندشان، امروز را برای ما ساختند. همه ما قدردان و پاسدار خون شهدا و ادامه دهنده راه آنان هستیم.

فرشته فهمیده اظهار داشت: در شهرستان فردیس حدود 85 هزار دانش آموز مشغول به تحصیل می باشند و زنگ مدرسه در مدارس این شهرستان همزمان به صدا در می آید.

گفتنی است در این مراسم ضمن اجرای برنامه های فرهنگی، حرکات نمایشی رزمی توسط دانش آموز روژین علی کرمی  و از نخبگان ورزشی شهرستان فردیس اجرا و از دانش آموزان نخبه شهرستان در عرصه های مختلف علمی، ورزشی و دینی توسط مسئولین تجلیل شد و همچنین زنگ مدرسه توسط مسئولین زده شد.  

،

 

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...
ضرورت  توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس	ضرورت توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس
سرویس مدارس می تواند یک کلاس فرهنگی باشد ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان
قاسمی: با سیل مهربانی و سد دانایی با مشکلات مقابله می کنیم ...
بارش های امسال و تغییر  وضعیت در حوزه منابع آبی کشور بارش های امسال و تغییر وضعیت در حوزه منابع آبی کشور
کولیوند: سیل کمک های مردمی به سیل زدگان، نتیجه همبستگی ملت ایران است ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز سیل مهربانی همکلاسی های البرز
و مشارکت بیش از 700 مدرسه و مرکز آموزشی در آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج ...