البرز جوان؛ مهاجرپذیری و کمبود سرانه آموزشی
پرینت
#۵٧٠٩
97/02/31 دوشنبه 00:31

البرز جوان؛ مهاجرپذیری و کمبود سرانه آموزشی

ساکی: مهاجرپذیری بالا مهمترین دلیل کمبود سرانه آموزشی در البرز و فردیس

مهدی مزرئی / مدیرکل آموزش و پرورش استان البرزمهاجرپذیری بالای استان البرز را نیز از دلایل کمبود سرانه های آموزشی ذکر کرد و افزود: مهاجرت بی رویه به البرز و افزایش جمعیت دانش آموزی در هر سال تحصیلی، موجب شده با وجود ایجاد فضاهای آموزشی و ساخت کلاس های جدید که هر ساله صورت می گیرد، سرانه آموزشی بدون تغییر باقی بماند.

به گزارش فردیس نیوز، خسرو ساکی در نشست شورای شهرستان فردیس که به منظور بررسی راهکارهای رفع مشکلات آموزش و پرورش این شهرستان تشکیل شد، ضمن اشاره به کمبود سرانه آموزشی در استان جوان البرز گفت: میانگین سرانه فضای آموزشی در کشور17 / 5  متر مربع و در البرز این رقم به  52 / 3  متر مربع کاهش یافته و موجب افزایش کلاس ها و شیفت های دو نوبته مدارس شده است

مهاجرپذیری بالای استان البرز را نیز از دلایل کمبود سرانه های آموزشی ذکر کرد و افزود: مهاجرت بی رویه به البرز و افزایش جمعیت دانش آموزی در هر سال تحصیلی، موجب شده با وجود ایجاد فضاهای آموزشی و ساخت کلاس های جدید که هر ساله صورت می گیرد، سرانه آموزشی بدون تغییر باقی بماند. 

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز گفت: تراکم جمعیت دانش آموزی در ناحیه 4 آموزش و پرورش، باغستان و شهرستان فردیس از سایر مناطق استان بیشتر و درنتیجه کمبود فضای آموزشی مشهودتر است که در این راستا نیازمند کمک مسئولین شهری به ویژه شورا و شهرداری و مشارکت خیرین هستیم.

وی همچنین به فرسودگی بسیاری از مدارس سطح استان اشاره کرد و افزود: حدود 18 درصد از مدارس سطح استان باید به طور کامل تخریب شود و 13 درصد نیازمند بهسازی و مقاوم سازی است.

ساکی با بیان اینکه مسئولیت فضای فیزیکی آموزشی و چگونگی بررسی فضاهای آموزشی غیردولتی برعهده  اداره کل نوسازی مدارس  می باشد گفت: در خصوص بهسازی فضای آموزشی و یا ایجاد کلاس های جدید در فضاهای آموزشی غیردولتی، اداره کل نوسازی مدارس  مسئولیت دارد.

وی با اشاره به اشتباهات صورت گرفته در خصوص درخواست های مکرر مالکان اراضی شهری نسبت به تغییر کاربری این اراضی از آموزشی به مسکونی و یا موارد دیگر افزود: با توجه به کمبود سرانه آموزشی، اداره کل با مجوز هرگونه تغییر کاربری مخالفت خواهد کرد؛ هرچند با تغییر کاربری و برگشت به وضعیت سابق 34 مورد از اراضی که از سوی مشاور طرح تفضیلی به اشتباه در کاربری آموزشی قرار گرفته بود، موافقت شده است اما پرونده این اراضی همچنان در کمیسیون ماده 5 در حال بررسی می باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز همچنین در خصوص مشکل کمبود فضای آموزشی درفردیس گفت: در شهرک ارم  در حال ساخت مدرسه هستیم که تا دو سال آینده به بهره برداری می رسد. ضمن اینکه در تلاشیم از طریق برقراری تعامل با آموزش و پرورش شهرهای اطراف سرریز دانش آموزان مدارس مناطق همجوار با شهرهای اطراف را به این مناطق اعزام و از ظرفیت آنها استفاده کنیم.  

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...
ضرورت  توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس	ضرورت توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس
سرویس مدارس می تواند یک کلاس فرهنگی باشد ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان
قاسمی: با سیل مهربانی و سد دانایی با مشکلات مقابله می کنیم ...
بارش های امسال و تغییر  وضعیت در حوزه منابع آبی کشور بارش های امسال و تغییر وضعیت در حوزه منابع آبی کشور
کولیوند: سیل کمک های مردمی به سیل زدگان، نتیجه همبستگی ملت ایران است ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز سیل مهربانی همکلاسی های البرز
و مشارکت بیش از 700 مدرسه و مرکز آموزشی در آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج ...