البرز؛ آخرین استان کشور در سرانه آموزشی

قاسمی: با استقلال آموزش و پرورش فردیس موافقیم؛ مجوز سازمان امور اداری و استخدامی کشور لازم است

آقانوری/ مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز گفت: البرز، آخرین استان کشور  در سرانه فضای آموزشی است.

به گزارش فردیس نیوز، سالار قاسمی در حاشیه همایش مدیران آموزش و پرورش شهرستان فردیس و ناحیه ۲ که امروز در محل فرهنگسرای ولایت برگزار شد؛ در گفتگوی اختصاصی با فردیس نیوز با اشاره به کمبود فضای آموزشی در استان  البرز، بیان کرد: کمبود فضای آموزشی نه تنها در فردیس،  بلکه در کل استان  وجود دارد به طوریکه در کرج بیش از 70 درصد مدارس دو شیقته هستند که این امر بیانگر مشکل کمبود فضای آموزشی در سطح استان است.  

وی البرز را آخرین استان کشور در سرانه آموزشی اعلام کرد و افزود:  میانگین سرانه فضای آموزشی کشور5.28 متر مربع و در البرز این سرانه کمتر از 3.5 مترمربع است که ضرورت  توسعه ساخت و ساز مدارس در استان را نشان می دهد. بر این اساس علاوه بر فعال سازی و جلب مشارکت مجمع خیرین مدرسه ساز،  ساخت هزار کلاس در سطح استان البرز آغاز شده که ساخت  10 مدرسه در مناطق مختلف فردیس را نیز شامل می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز در پاسخ به این سوال که روند پیگیری استقلال آموزش و پرورش فردیس از کرج که مورد درخواست مسئولان شهرستان و مدیران مدارس است، به کجا ختم شد؟! گفت: این موضوع  در شورای آموزش و پرورش مصوب و مستندات آن  به مرجع ذیربط ارسال شده است.  ما با استقلال آموزش و پرورش  شهرستان فردیس موافقیم و وزارتخانه نیز در این خصوص هیچ مشکلی ندارد؛ اما  توسعه تشکیلات اداری  به عهده  آموزش و پرورش نیست و به  سازمان امور اداری و استخدامی مربوط می شود.

وی  با بیان اینکه قرار است در دیداری  به همراه  نمایندگان مجلس  و استاندار البرز با رئیس سازمان  اداری استخدامی کشور این موضوع پیگیری شود؛ افزود: ارائه دلایل و مستندات  لزوم استقلال آموزش و پرورش فردیس و بیان این نکته که برای تشکیل این اداره، نیاز به اضافه کردن پست سازمانی نیست و از پست های موجود در استان استفاده خواهیم کرد، از برنامه های این دیدار خواهد بود.

قاسمی خاطر نشان کرد: برای تشکیل یک اداره مستقل، مجوز سازمان امور اداری و استخدامی  لازم است  که در این صورت، طی یکی دوماه آینده اداره مستقل فردیس می شود.

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه