افزایش 100 درصدی میزان زکات فردیس

توانمندسازی و ایجاد اشتغال برای 620 نفر توسط کمیته امداد فردیس

فردیس نیوز- مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان فردیس از جمع آوری 11 میلیارد ریال زکات در 10 ماه گذشته سال جاری خبر داد که این رقم نسبت به سال گذشته با رشد بیش از 100 درصدی مواجه بوده است.

به گزارش فردیس نیوز، مهرعلی کلهر با اعلام این خبر گفت: این رقم  از طریق برقراری تعامل و همکاری با کشاورزان، دامداران، اصناف و خیرین شهرستان با هدف کمک به نیازمندان و محرومیت زدایی، جمع آوری شده که عمده آن نیز از محل زکات مستحبی می باشد. ضمن اینکه این مبلغ نسبت به میزان تعریف شده توسط استان با افزایش 155 درصدی مواجه است.

وی افزود: با توجه به مصوبه شورای زکات و  ساماندهی مؤسسات خیریه در خصوص جمع آوری زکات فطریه مبلغ فطریه جمع آوری شده در سال جاری نسبت به سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته و از 350 میلیون ریال در سال گذشته به 3 میلیارد ریال رسیده است.

دبیر شورای زکات شهرستان فردیس ضمن تقدیر از مردم خیر شهرستان، از جمع آوری ماهانه 1.5 میلیارد ریال در بخش صدقات و 1.5 میلیارد ریال در حوزه اکرام ایتام خبر داد و گفت: در حال حاضر بیش از 5 هزار نفر در قالب 3 هزار خانوار تحت پوشش این سازمان قرار دارد. از این تعداد 750 نفر یتیم و محسنین می باشند که هریک حداقل دارای 5 حامی بوده و دریافتی ماهانه آنها بیش از 200 هزارتومان می باشد.

وی با بیان اینکه 60 درصد درآمد کمیته امداد امام خمینی از وجوهات مردمی است که به صورت کامل صرف کمک به نیازمندان می شود افزود:  به منظور اعتماد سازی و شفاف سازی اقدامات این سازمان،  هریک از حامیان می تواند پرینت دریافتی افراد مورد حمایت را از کمیته امداد استعلام کنند. همچنین در این راستا  در سامانه جامع کمیته امداد کلیه مبالغ دریافتی توسط مددجویان تا 15 سال گذشته قابل استعلام است.

کلهر ایجاد اشتغال و توانمند سازی مددجویان را مهمترین اولویت و رویکرد کمیته امداد دانست و افزود: کمیته امداد امام خمینی فردیس طی 10 ماه گذشته  با هدف توانمندسازی مددجویان، برای بیش از 620 نفر اشتغال ایجاد کرده که در سامانه رصد نیز ثبت شده است.

وی ترویج فرهنگ زکات در جامعه را ضروری دانست و افزود: در این راستا نامگذاری یکی از میادین روستای فرخ آباد زیبادشت به نام زکات اجرا خواهد شد. همچنین برگزاری همایش زکات با حضور کشاورزان و باغداران با همکاری جهاد کشاورزی،  تجلیل از مؤدیان زکات، توسعه تبلیغات محیطی در خصوص فرهنگ زکات،  دیدار با ائمه جماعات و توسعه تبلیغات فضای مجازی از جمله برنامه های شورای زکات در این خصوص می باشد.

 

 

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه