افزایش ۲۰ درصدی واکسیناسیون گله های گوسفند و بز در البرز
پرینت
#٢٨١٩
94/07/07 سه شنبه 11:33

افزایش ۲۰ درصدی واکسیناسیون گله های گوسفند و بز در البرز

با همت بخش دولتی و خصوصی عملیات واکسیناسیون تب مالت گله های بز و گوسفند در استان البرز به پایان رسید.

فردیس -رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماریهای دامی دامپزشکی استان البرز گفت: بیش از ۱۹۶ هزار راس گله های گوسفند و بز در استان علیه بیماری تب مالت واکسینه شدند که نسبت به سال قبل ۲۰درصد افزایش داشته است.

به گزارش فردیس نیوز ، مسعود عصار اظهار کرد: با همت بخش دولتی و خصوصی عملیات واکسیناسیون تب مالت گله های بز و گوسفند در استان البرز به پایان رسید.

عصار در ادامه گفت: برنامه ریزی مایه کوبی دام های اهلی در دامداری ها و روستاها هر ساله توسط سازمان دامپزشکی کشور تدوین و به همه استان ها ابلاغ می شود یکی از مهمترین اقدامات دامپزشکی در این زمینه واکسیناسیون علیه بیماری «بروسلوز» یا تب مالت است که خوشبختانه استان البرز در این زمینه عملکرد بسیار خوبی داشته است.

وی افزود: طرح واکسیناسیون سراسری علیه تب مالت از ابتدای خرداد سال جاری آغاز و در تاریخ ۳۱ شهریور به پایان رسید و در مجموع بیش از ۱۹۶ هزار راس از گله های گوسفند و بز در استان علیه بیماری تب مالت واکسینه شدند که نسبت به مدت مشابه سال قبل یعنی ۶ ماهه اول ۹۳ مقدار مایه کوبی ۲۰ درصد افزایش داشته است.

عصار یادآوری کرد: برای ارزیابی عملکرد این واکسن طبق دستورالعمل سازمان دامپزشکی از ۱۰ درصد جمعیت گوسفندی تحت پوشش مایه کوبی قرار گرفته، خونگیری به عمل آمد و نتیجه بررسی های آزمایشگاهی نشانگر عملکرد خوب واکسیناسیون است.

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز