افزایش مسافران مترو از بهمن

افزایش مسافران مترو از بهمن

مسافران مترو به دلیل شیوع بیماری کرونا کاهش یافته بود ولی به گفته مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه مسافران آن از اول بهمن افزایش یافته است.

کرونا و شیوع آن در ایران مسئولان را بر آن داشت که برعکس همیشه از مردم بخواهند که از خودروهای شخصی خود استفاده کنند. با این وجود در ساعات پیک مترو مملو می شود از مسافر.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه با بیان اینکه آمار مسافران متروی تهران نسبت به روز‌های اول بهمن ۹۹ ده درصد افزایش داشته است، گفت: مسافران برای قطع زنجیره انتقال کرونا مدیریت زمان سفر را جدی بگیرند.

فرنوش نوبخت افزود: هر چه به روز‌های پایانی سال نزدیک می‌شویم آمار مسافری در حال افزایش است و امیدواریم مسافران با مدیریت زمان سفر ازدحام در ساعات اوج تردد را کاهش دهند.

وی با اشاره به اینکه همانند یک سال گذشته در راستای قطع زنجیره کرونا اقدامات پیشگیرانه‌ای را در متروی تهران و حومه انجام می‌دهیم، تصریح کرد: با تمام کار‌هایی که در حال انجام است اگر افزایش مسافری داشته باشیم امکان رعایت شیوه نامه‌های ابلاغی که از طرف ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح شده است، وجود ندارد.

نوبخت افزود: با توجه به اینکه متروی تهران وسیله‌ای انبوه بر است و ظرفیت‌های موجود ناوگان، امکان کاهش سرفاصله حرکت قطار‌ها را نمی‌دهد، شهروندان با مدیریت سفرهایشان ما را یاری کنند تا از این بحران خارج شویم.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه گفت: نیمه دوم بهمن ماه سالجاری نسبت به نیمه اول بهمن ماه ۱۰ درصد به آمار مسافران مترو افزوده شد و بر اساس آخرین آمار به روزانه یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر رسیده ایم.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر قادر نیستیم ظرفیت قطار‌های متروی را افزایش دهیم، اما با توجه به اینکه به روز‌های پایانی سال نزدیک می‌شویم پیش بینی می‌کنیم که این آمار باز هم با افزایش همراه باشد. از شهروندان می‌خواهیم در هنگام استفاده از مترو، مدیریت زمان سفر را جدی بگیرند.

نوبخت در ادامه با تاکید بر اینکه علی‌رغم بحران اقتصادی و کاهش آمار مسافری، در هیچ کدام از خطوط هفتگانه مترو سرفاصله حرکت قطار‌ها را افزایش نداده ایم و با بکار گیری تمام ظرفیت سرفاصله حرکت قطار‌ها را در خط دو را از سه و نیم دقیقه به سه دقیقه کاهش داده‌ایم، گفت: برای اینکه هزینه‌های جاری و کاهش درآمد را که به دلیل کاهش آمار مسافری مواجه شدیم، جبران کنیم، نیاز به کمک دولت از طریق اجرای مصوبات داریم

 


برچسب ها: مسافرانمترو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه