افتتاح 2857 پایگاه سلامت در 17 استان از جمله استان البرز با حضور وزیر بهداشت
پرینت
#٣٣٧١
94/11/05 دوشنبه 18:02

افتتاح 2857 پایگاه سلامت در 17 استان از جمله استان البرز با حضور وزیر بهداشت

مشارکت و استفاده از توان بخش خصوصی در راه اندازی 210 پایگاه سلامت در استان

فردیس نیوز- رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز از افتتاح همزمان 2857 پایگاه سلامت در حاشیه شهرهای 17 استان از جمله استان البرز با حضور وزیر بهداشت خبر داد.

به گزارش فردیس نیوز، دکتر حمید درفشی ضمن اعلام این خبر گفت: اجرای برنامه تامین مراقبت های اولیه در مناطق ناپایدار و حاشیه شهرها در البرز به جهت مهاجر پذیر بودن این استان از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

وی افزود: با اجرای این برنامه نیاز های بهداشتی در حاشیه شهرها باز تعریف و استاندارد ها و زیر ساخت های لازم برای ارتقاء خدمات بهداشتی و توانمند سازی جمعیت در این مناطق ایجاد شده است .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز تاکید کرد: با اجرای برنامه تامین مراقبت های اولیه در مناطق ناپایدار می توان از بسیاری از معضلات ناشی از پایین بودن سواد سلامت در بین مردم کاسته و همچنین از افزایش نرخ مرگ مادران و کودکان ، شیوع بیماری های واگیر و غیر واگیر ، تغذیه و نا امنی غذایی ، مشکلات بهداشت روان و محیط جلوگیری کرد.

وی اجرای طرح مراقبت های اولیه سلامت در مناطق ناپایدار 20 تا 50 هزار نفری استان را بسیار موفقیت آمیز دانست و تصریح کرد: با اجرای این برنامه 33 واحد فرسوده ی پایگاه بهداشت بالای 25 سال تخریب و بازسازی شده است.

دکتر درفشی ادامه داد: تعمیر اساسی 80 واحد بهداشتی فرسوده در استان انجام شده است و فضای فیزیکی 27 مرکز سلامت جامعه موجود برای ادغام خدمات جدید گسترش یافته است.

وی همچنین افزود: فضای فیزیکی جهت راه اندازی 18 مرکز سلامت جامعه دیگر تامین شده است و کلیه پایگاه های سلامت بر اساس استاندارد ها موجود تجهیزشده اند.

دکتر درفشی با اشاره به اینکه در راه اندازی 210 پایگاه سلامت در سطح استان از مشارکت و توان بخش خصوصی استفاده شده است اظهار داشت: نیروی انسانی مراقب سلامت به تعداد 175 نفر در سال 93 و 250 نفر در سال 94 برای اجرای این طرح تامین شده است.

وی تشریح کرد: در جهت پاسخ دهی به نیاز های بهداشتی مردم در مناطق ناپایدار در زمینه بهبود تغذیه 55 کارشناس تغذیه به کارگیری و اموزش دیده شده اند و همین طور در زمینه ارتقاء بهداشت روان 57 کارشناس و کارشناس ارشد به کارگرفته شده است.

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز