افتتاح طرح تنبلی چشم در فردیس
پرینت
#۶٧١٣
98/08/20 دوشنبه 12:01

افتتاح طرح تنبلی چشم در فردیس

فردیس نیوز طرح تنبلی چشم در شهرستان فردیس برای کودکان 3 تا 6 سال با حضور رئیس و معاونان اداره بهزیستی طی مراسمی در مهد کودک دهکده  به صورت نمادین افتتاح شد.

به گزارش فردیس نیوز، در این مراسم رئیس اداره بهزیستی شهرستان فردیس هدف از اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم را افزایش آگاهی عمومی و پیشگیری از اختلالات بینایی کودکان اعلام کرد و افزود: برنامه غربالگری بینایی در 3 سطح توسط غربالگر، اپتومتریست و چشم پزشک  در9 پایگاه به صورت ثابت و مهدکودک ها و مهدهای قرآن شهرستان با نظارت اداره بهزیستی برای کودکان 3 تا 6 سال اجرا می شود.

احمد محمد زاده کاهش بینایی جدی و دائمی  را از عواقب بیماری تنبلی چشم دانست و با تأکید بر لزوم آگاهسازی عمومی در خصوص اجرای این طرح گفت: طرح تنبلی چشم با توجه به اهمیت تشخیص زودرس و استفاده از ابزارها و روش های نوین در درمان برخی اختلالات بینایی از جمله تنبلی چشم (آمبلیوپی) در سطح کشور پیش بینی شده است.

 وی افزود: در سال گذشته طی اجرای این طرح در شهرستان فردیس 21 هزار و 267 کودک تحت معاینات غربالگری قرار گرفتند که از این تعداد 600 کودک مبتلا به تنبلی چشم شناسایی شدند.

رئیس اداره بهزیستی فردیس پرداخت کمک هزینه جراحی و پرداخت کمک هزینه عینک با مبلغ 150 هزار تومان به افراد بی بضاعت را از جمله اقدامات حمایتی بهزیستی در راستای اجرای بهتر طرح تنبلی چشم و حفظ سلامت جامعه دانست و گفت: در سال جاری غربالگری بینایی  برای بیش از 30 هزار کودک 3 تا 6 سال در سطح شهرستان پیش بینی شده است  و امیدواریم این طرح با مشارکت والدین با پوشش 100 درصدی در سطح شهرستان اجرا شود.

گفتنی است طرح تنبلی چشم در مهدکودک های خانه رشد در فلکه 5، آراد در فلکه اول، بهشت کوچک در شهرک سپاه، دهکده در  شهرک خانه، آرمیتا در 16 متری امام خمینی، درخشش  در کریم آباد مشکین دشت، شکوفه های فردیس در جاده ملارد گلستان 40، پویا  درشهرک وحدت و مهد کودک مهرگان در  شهرک ارم، به عنوان پایگاه ثابت تحت نظارت بهزیستی اجرا می شود.

همچنین هزینه بینایی سنجی به روش چارت E با هزینه 3 هزار و 500 تومان و با دستگاه غربالگر عیوب انکساری با هزینه 5 هزار تومان در فردیس اجرا می شود.

عکس از : جواد جمشیدی

،

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
صدای شما تلگرام کانال خبری
پر بازدید ها

    آخرین اخبار البرز