افتتاح امتداد زیر گذر آیت الله هاشمی در دهه فجر
پرینت
#۶١٨۴
97/10/23 يكشنبه 19:46

افتتاح امتداد زیر گذر آیت الله هاشمی در دهه فجر

فردیس نیوز- اعضای شورای شهر کرج به همراه شهردار کرج از فرودگاه و منطقه ویژه اقتصادی پیام بازدید کرده و در جریان آخرین وضعیت فعالیت های صورت گرفته در حوزه فرودگاهی و صنعتی قرار گرفتند .

به گزارش فردیس نیوز و به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی فرودگاه و منطقه ویژه اقتصادی پیام، علی اصغر کمالی زاده شهردار کرج در جمع خبرنگاران گفت: شهرداری این آمادگی را دارد که اگر تعداد پروازهای مسافری بیشتر باشد، جهت رفاه حال مردم سیستم حمل و نقل عمومی ویژه ای را در اختیار مردم قرار دهد.

وی در ادامه به موضوع دفن زباله در حلقه دره اشاره کرد و افزود : بسیاری از مشکلات زیست محیطی و آلودگی هوا که ناشی از نحوه دفن زباله داریم به دلیل فقر تکنولوژی در این حوزه است و شهرداری این آمادگی را دارد با شرکت هایی که در این حوزه جزو تراز اول های های دنیا هستند رایزنی داشته باشد و از تکنولوژی و فناوری روز دنیا جهت حل مشکل در نحوه پسماند زباله استفاده کنیم .

کمالی زاده به پروژه استحصال گاز متان از زباله اشاره کرد و گفت: اگر ما بتوانیم گاز متان را استحصال و آن را تبدیل به انرژی کنیم ۹۰ درصد بویی که از دفن زباله متساعد می شود از بین خواهد رفت .

شهردار کرج به ورود بی رویه زباله به مرکز دفن زباله حلقه دره اشاره کرد و گفت: در حال حاضر حجم زباله وردی به این مرکز روزانه ۱۷۰۰ تن می باشد که اگر محدودیتی جهت ورود زباله به این مرکز اعمال شود شاهد کاهش این حجم از زباله خواهیم بود و ما میتوانیم با احداث مرکز لندینگ مجزا زباله برای مناطق طالقان، هشتگرد، و نظر آباد شاهد کاهش چشم گیر حجم زباله در مرکز دفن زباله حلقه دره باشیم .

کمالی زاده در خصوص اصلاح مسیر های دسترسی به فرودگاه پیام گفت: با توجه به بازدیدهای مکرری که از پروژه زیر گذر آیت الله هاشمی دارم فعالیت عمرانی زیر گذر با سرعت مطلوبی در حال انجام است و امیدواریم تا دهه فجر این پروژه به بهره برداری برسد.

وی همچنین به عدم همکاری شرکت راه آهن در پروژه آیت الله هاشمی اشاره کرد و گفت: متاسفانه شرکت راه آهن به تعهداتش عمل نکرده است لذا فرودگاه پیام با دارا بودن مجمع عمومی قدرتمند می تواند نقش به سزایی در جهت حل و پیگیری این موضوع در حوزه وزارت راه داشته باشد .

وی در ادامه به توسعه فضای سبز و درخت کاری در محدوده پیام اشاره کرد و افزود: سازمان پارک ها در قالب پروژه های مشارکتی آمادگی این را دارد فضاهایی مورد نظر در محدوده فرودگاه پیام را با توجه به وجود زیر ساخت های لازم برای توسعه فضای سبز استفاده کند چرا که توسعه این فضاها باعث تلطیف و پاکیزگی هوا خواهد شد.

شهردار کرج در خصوص تامین رفاهیات کارکنان شهرداری گفت: در حوزه رفاهیات شهرداری آمادگی این را دارد ۳۰ تا ۴۰ درصد بلیط های پرواز کیش را برای استفاده همکاران شهرداری خریداری نماید.

کمالی زاده در پایان افزود: پیام باید مورد حمایت کلیه دستگاه های استانی باشد و امیدواریم با توجه به طرفیت های مناسبی که در این مجموعه وجود دارد به نقطه ای برسد که بیس اصلی پروازی برای بسیاری از ایرلاین ها باشد .

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
رکورد صادرات استان شکسته شد رکورد صادرات استان شکسته شد
خسارت آسیب دیدگان اغتشاشات جبران می شود؟ ...
البرز؛ آخرین استان کشور در سرانه آموزشی البرز؛ آخرین استان کشور در سرانه آموزشی
قاسمی: با استقلال آموزش و پرورش فردیس موافقیم؛ مجوز سازمان امور اداری و استخدامی کشور لازم است ...
آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛ آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛
طرح ترنم با هدف توسعه عدالت آموزشی و ارتقای سطح کیفی مدارس کم برخوردار ...
مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز: مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز:
نقشه استراتژی منابع انسانی شرکت گاز استان البرز تا پایان شهریور رونمایی می شود ...
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...