افتتاحيه رسمي اتحاديه الكتريك و الكترو مکانيك شهرستان فرديس

فرديس نيوز-اتحاديه الكتريك و الكترو مكانيك شهرستان فرديس با حضور مسئولين استاني و شهرستاني برگزار شد.

به گزارش فرديس نيوز ، حجت الاسلام علي اكبر ايماني در اين مراسم با تبريك دهه مبارك فجر به نقش اصناف در به ثمر رساندن انقلاب اشاره كرده و گفت : نقش اصناف با حضور پر رنگ و پشتوانه مادي و معنوي آنها در به ثمر رسيدن انقلاب در سال ٥٧ نقشي بي بديل و انكار ناپذير بود.

امام جمعه شهرستان فرديس افزود : شما كسبه و بازاريان دست خدا و بازوی دین و حوزه ها و مايه دلگرمي مردم و مسئولين هستيد و حضور شما در برنامه هاي فرهنگي و ملي همواره راهگشاي بسياري از مشكلات خواهد بود.

حجت الاسلام ايماني با اعلام رضايت از نحوه شكل گيري اتحاديه ها اظهار داشت : سالهاست كه همگان در فرديس منتظر اين روزها بودند تا اصناف فرديس مستقل و در خدمت مردم فرديس باشند و خوشبختانه امروز مي توانيم بگوييم كه اين آرزوي ديرينه رخ داده است.

 

اكبريان : انقلاب به بركت حضور مردم و بالاخص اصناف و بازاريان پيروز شد

نماينده كردم كرج، فرديس وآسارا در مجلس شوراي اسلامي نيز با توصيف نقش اصناف و اتحاديه هاي صنفي در پيروزي انقلاب و اكنون در اقتصاد كشور گفت : بدون شك دوگروه که در انقلاب نقش اساسي داشته و دارند ، اول اصناف و بازاريان و دوم بانوان هستند.

سردار اكبريان همچنين از تحليل وقايع ايران توسط تحليلگران خارجي نسبت به شخصيت امام (ره) گفته و افزود : بسياري از تحليلگران خارجي امام راحل را چهره برتر جهان در سده جديد خوانده و از استقبال ١٠ميليوني مردم در بهمن ٥٧ و وداع ٢٠ميليوني مردم در سالروز عروج ايشان اظهار تعجب مي كردند . چرا كه در مدت رهبري ايشان علاقمندان وي به بيش از ٢برابر افزايش يافته بود و اين در تاريخ سابقه نداشته است.

وي تصريح كرد: رهبري امام(ره) ، انتخاب مقام معظم رهبري و حضور مردم در اين سالها الهي بوده و هست.

نماينده مردم در خانه ملت با قدرداني از اتحاد و هماهنگي موجود در سطح مديريتي شهرستان فرديس و تلاشهاي صورت گرفته ابراز اميدواري كرد كه با تشكيل اتاق اصناف تا پايان سال بتوان يكي از دغدغه هاي مديريتي مهم شهرستان را مرتفع كرد.

اكبريان از پروژه هاي در دست اقدام منطقه كه نقش مهمي در رفع نيازهاي مردم دارد نيز اينگونه گفت: با پيگيريهاي صورت گرفته نمايندگان مردم در مجلس بيش از ٢ميليارد تومان اعتبار براي بيمارستان فرديس اختصاص يافته است كه اميدواريم در آينده اي نزديك اين مبلغ افزايش چشمگيري داشته باشد ، همچنين با احداث و بهره برداري از پل مكمل شهيد سلطاني(مترو) تا ٥ ماه آينده بتوان گره ترافيكي پل فرديس را تا حدودي رفع كرد.

وي در پايان به اهميت وحدت در بين مردم تاكيد كرد و گفت : هرجا وحدت باشد خداوند نعمتش را افزون خواهد كرد و هر جا كه تفرقه به وجود بيايد نعمت از آنجا رخت برخواهد بست و توصيه من به شما مسئولين اتحاديه ها اين است كه هيچ گاه اتحاد خود را از دست ندهيد كه خسران را نصيب خود و ديگران خواهيد كرد.

 

مهرور: برنامه هاي ويژه اي براي حل مشكلات اصناف فرديس داريم.

فرماندار فرديس با ابراز خرسندي از روند تشكيل اتحاديه هاي صنفي در فرديس گفت : يكي از اولويتهاي ما در بدو ورود به فرديس اتاق اصناف بود كه اكنون با تشكيل  ١٥ اتحاديه اميدواريم كه تا پايان سال اتاق اصناف فرديس تشكيل شود.

مهدي مهرور از مشكلات مطرح شده توسط كسبه و بازاريان گفت و افزود : برنامه هاي ويژه اي براي حل مشكلات آنها با حضور روساي ادارات دارايي ، بيمه ، صنعت و معدن و تجارت و ...داريم كه به زوديبه آنها خواهیم پرداخت .

وي به نقش كسبه در گسترش ارزشهاي ديني و اعتقادي اشاره كرده و تصريح كرد : اصناف همواره 

 در اين زمينه پيشرو بوده و هستند و همه باید در راستای کسب روزی حلال وشرع اسلم حرکت کنند .

وی افزود : جامعه ما جامعه اسلامی است و نیازمند پوشاک اسلامیست که اميدوارم با تمهیداتی که در جلسات گذشته در نظر گرفته شد بتوانيم در خصوص عفاف و حجاب ،ارائه البسه اسلامي و اشاعه فرهنگ اسلامی روز به روز بهتر عمل کنیم .

 

كريمي: خدمت اول به مردم باشد و بعد به هم صنف خود

رئیس اتاق اصناف کرج به رؤسای اتحادیه ها گفت : شما با رأی مردم انتخاب شده و باید به فکر خدمت به مردم باشید . خدمت اول باید به مردم باشد و بعد به هم صنف خود .

وی افزود : اگر مردم به شما احترام گذاشته و مقبوليت عمومي داشته باشيد رضايت خدا را خواهيد داشت. 

کریمی در خصوص لزوم اتحاد بین اعضا گفت : فتنه فقط در سال ٨٨ نبود و ممكن است در هر زمان رخ دهد و نبود اتحاد بين اعضا و شكاف بين اصناف موجب فتنه خواهد شد و این دوگانگی ارائه خدمات به مردم را دچار مشکل خواهد کرد .

لازم به ذكر است كه اتحاديه الكتريك و الكترومكانيك شهرستان پانزدهمين اتحاديه صنفي شهرستان فرديس و به رياست مهندس بخت آزاد است كه فعاليت رسمي خود را آغاز نموده است.

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه