اصلاح قانون مجازات حبس تعزیری و تحول در جمعیت کیفری زندان های کشور
پرینت
#۶٨٢١
98/10/12 پنجشنبه 12:42

اصلاح قانون مجازات حبس تعزیری و تحول در جمعیت کیفری زندان های کشور

فردیس نیوز- معاون حقوقی قوه قضائیه گفت: تحول قوانین در دستور کار قوه قضائیه است و در این راستا  قانون اصلاح مجازات حبس تعزیری تدوین شده و به زودی لازم الاجرا خواهد شد.

به گزارش فردیس نیوز، حجت الاسلام محمد مصدق در حاشیه نشست شورای اداری شهرستان فردیس در جمع خبرنگاران هدف از سفر مسئولان قوه قضائیه به استان البرزو شهرستان ها را آگاهی از مشکلات موجود اعلام کرد و افزود: این مشکلات در نشستی که با حضور  ریاست قوه قضائیه استاندار و نماینده ولی فقیه استان البرز تشکیل خواهد شد، مطرح و در خصوص آن تصمیم گیری خواهد شد.  

وی در خصوص عملکرد10 ماه گذشته معاونت حقوقی قوه قضائیه گفت: درمعاونت حقوقی به دنبال تحول قوانین هستیم و در خصوص قانون مجازات اسلامی مصوب سال 92 که اخیرا طرحی از سوی یکی از نمایندگان با دو فوریت در مجلس مطرح و مصوب شد که با درحواست معاونت حقوقی قوه قضائیه این طرح در کمیسون به 18 ماده تبدیل شد که بسیاری از مشکلات قضائی را حل می کند.

معاون حقوقی قوه قضائیه با بیان اینکه این طرح پس از تأیید شورای نگهبان تا یک ماه آتی به صورت قانون لازم الاجرا خواهد شد؛ گفت: اجرای این قانون تحول بزرگی در خصوص جمعیت کیفری اتفاق خواهد افتاد و ورودی زندان ها کاهش خواهد یافت. این قانون در خصوص کاهش مجازات حبس تعزیری است.  

وی در ادامه از تدوین لایحه اصلاح پاره ای از مجموع قوانین کشور خبر داد  و افزود: در این طرح قوانین کشور  در همه حوزه ها، توسط کارشناسان معاونت حقوقی قوه قضائیه بررسی می شود که در این راستا  ۴۰ ماده جمع آوری شده و به نظرنخبگان و  صاحبنظران حقوقی نهایی  می رسد  و لایحه  و به مجلس ارائه می شود که امیدواریم با تصویب آن مشکلات قضاائی موجود حل شود.

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری