استفاده از بیمه مسئولیت مدنی شهری فردیس در جبران خسارت آسیب دیدگان حوادث غیرمترقبه
پرینت
#۶٩٩٧
99/01/18 دوشنبه 19:48

استفاده از بیمه مسئولیت مدنی شهری فردیس در جبران خسارت آسیب دیدگان حوادث غیرمترقبه

افتخاریان: شهرداری موظف به رفع سد معبر و نظارت بر تخلفات ساختمانی است

آقانوری/ رئیس شورای اسلامی شهر فردیس با اشاره به وظیفه شهرداری در کنترل و نظارت بر ساخت و ساز غیرمجاز و تخلفات ساختمانی گفت: به ضرص قاطع اعلام می کنم؛ پلیس ساختمان و واحد شهرسازی شهرداری در موضوع سد معبر و عدم رعایت اصول ایمنی در تجهیز کارگاه ملک موسوم به برج دوقلو در بلوار 44 متری امام خمینی، مقصر است.

به گزارش فردیس نیوز، سید حسن افتخاریان در حاشیه دیدار با تکواندوکار نوجوان فردیسی که به همراهی جمعی از مسئولان شهرستان و مدیران شهری و به منظور کمک و دلجویی از خانواده وی صورت گرفت؛ با اشاره به تصادف مهسا در بلوار تندرستی، یادآور شد: بر اساس تبصره 2 بند 2 ماده 55 ق. شهرداری ها، آزادسازی معابر وظیفه شهرداری بوده، همچنین پلیس ساختمان و واحد شهرسازی شهرداری موظف است بر اصول فنی معماری، شهرسازی، تجهیز کارگاه و غیره در ساخت و سازهای شهر نظارت داشته باشد و در صورت رعایت اصول ایمنی توسط سازنده و تأیید مهندس ناظر، احداث بنا انجام شود.

وی افزود: در مورد فوق الذکر، ظاهرا پیاده رو به عنوان بخشی از تجهیز کارگاه ساختمان، مسدود شده و این شهروند به ناچار از مسیر پیاده راه خارج شده و در حال عبور از حاشیه خیابان، توسط راننده ای بی اخلاق، دچار سانحه تصادف و آسیب شدید قرار گرفته است.

رئیس پارلمان شهری فردیس با تأکید بر لزوم رعایت ایمنی در ساخت و سازهای شهری، اظهار داشت: با توجه به مسدود بودن پیاده رو این خیابان، اصول ایمنی رعایت نشده و با توجه به عدم رعایت نظامات و مقررات سد معبر توسط شهرداری، کوتاهی پلیس ساختمان برای اخطار تخلفات به سازنده و عدم نظارت و بازدید لازم توسط واحد فنی شهرسازی، عدم کنترل و نظارت کافی توسط معاونت خدمات شهرداری به ویژه ی دوسال گذشته و استقلال شهرداری فردیس، به ضرص قاطع می گویم که شهرداری کوتاهی کرده و از عوامل صدمه به دخترعزیزمان(مهسا) بوده است.

وی با بیان اینکه مدیریت شهری فردیس برای بیمه مسئولیت مدنی شهر، سالانه یک میلیارد تومان به شرکت بیمه پرداخت می کند؛ ادامه داد: به عنوان رئیس شورای اسلامی شهر فردیس، والدین مهساسادات را به اقامه دعوا علیه شهرداری فردیس راهنمایی می کنم تا در صورت محکومیت شهرداری به قصور، توسط دستگاه قضایی، بتوانیم با استفاده از بیمه مسئولیت مدنی، اندکی از خسارت این خانواده را جبران کنیم. همچنین با توجه به تقاضای تأمین دلیل و ارائه مستندات توسط خانواده مهسا، در صورت احراز قصور، مالکان ساختمان فوق که با نادیده گرفتن اصول ایمنی، جان شهروندی را به مخاطره انداختند؛ باید پاسخگو باشند.

افتخاریان با تأکید بر اینکه پیگیر مطالبات خانواده آقایی دوست خواهیم بود، گفت: در راستای کمک به این خانواده برای تأمین هزینه های سنگین نگهداری مهسا، امروز مبلغ ناچیزی اهدا شد. همچنین از شهردار خواستیم تا لایحه ای برای کمک به بیماران خاص، آسیب دیدگان از حوادث غیرمترقبه و صدمات خاص به شورا ارائه کند تا در صورت تصویب، بتوانیم از ردیف ماده 17 به این خانواده کمک کنیم.

وی در پایان ساخت و ساز غیرمجاز را آفتی برای شهر و شهروندان دانست و افزود: امسال مهمترینن اولویت پیگیری برای من به عنوان نماینده مردم در پارلمان شهری، کنترل و جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز خواهد بود که با جدیتی بیش از گذشته پیگیری خواهد شد.

گفتنی است سد معبر در بلوار تندرستی و پیاده راه مذکور، توسط این ساختمان در سال های ۹۶ و ۹۷ بارها در فردیس نیوز رسانه ای شد اما متاسفانه مورد توجه مسئولان امر قرار نگرفت تا فاجعه ای به بار آمد. موضوعی که در گوشه و کنار شهر از جمله خیابان شهید پاشازاده بلوار شهدا نمونه آن وجود دارد به همان صورت مسدود شدن پیاده رو توسط مالک.

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز