استاندار البرز : تحریم ها یک شبه برداشته نمی شود

تا سال آینده تخت های بیمارستانی البرز دو برابر میشود

 فردیس نیوز –در راستای سفرهای استانی در هفته دولت  استاندار البرز به همراه هیئتی از مدیران کل استان به شهرستان فردیس سفر کرد و 52 پروژه عمرانی را افتتاح نمود.

به گزارش فردیس نیوز، در مراسم افتتاح ساختمان فرمانداری شهرستان فردیس که به صورت نمادین از 52 پروژه عمرانی این شهرستان در صبح شنبه 7/6/94 افتتاح شد استاندار البرز ضمن اشاره به تلاشهای دولت تدبیر و امید برای تحقق شعارهایش گفت: دولت توانست در همین فرصت کوتاه  با حمایت مقام معظم رهبری(مد ظله) و ملت عزیز ایران حلقه محاصره اقتصادی را که از زمان جنگ تحمیلی آغاز و در سال های اخیر تنگ تر شده بود، شکسته و حقوق ملت ایران را در دنیا به اثبات برساند و این اتفاقی نو و بدیع در طول تاریخ سیاسی جهان بود.

سید حمید طهائی در خصوص تأثیر رفع تحریم بر روند اقتصادی کشور گفت : این تحریم ها حاصل برنامه ریزی چندین ساله استکبار جهانی بوده و یک شبه برداشته نمی شود اما تأثیر آن را در بسیاری موارد از جمله قیمت نفت که از هر بشکه 120 دلار به حدود 40 دلار و تولید آن در هر روز از 2.5 بشکه به 1.5 رسیده، قابل مشاهده است.

وی افزود: کاهش نرخ تورم از 40 درصد به حدود 14 درصد نیز نتیجه تلاشها و برنامه ریزی های دولت تدبیر و امید، راهنمائی های رهبر معظم انقلاب و حمایت و همدلی ملت با دولت بوده است که امیدوارم با تداوم این وحدت، دولت بتواند قدم های مطمئن تری در جهت شکوفائی اقتصادی میهن اسلامی و ارتقای جایگاه کشور عزیزمان در مجامع بین المللی بردارد.

وی در بخش دیگری از  سخنانش پروژه های قابل بهره برداری در هفته دولت را 52 پروژه با اعتباری بالغ بر 60 میلیارد تومان عنوان کرد و  گفت: ساختمان فرمانداری با همکاری شورای اسلامی و شهردار محترم شهر کرج با اعتباری معادل 3 میلیارد تومان ساخته شد که امروز شاهد افتتاح آن هستیم.

 وی ضمن بیان این نکته که استان البرز به لحاظ امکانات درمانی بسیار ضعیف بوده و به ازای هر هزار نفر تنها 4/0 تخت بیمارستانی وجود دارد که فردیس از این بابت هم محروم است اظهار داشت: با توجه به حجم جمعیت شهرستان فردیس و عدم وجود امکانات درمانی از محل اعتبارات استانی 4 میلیارد تومان بودجه برای بیمارستان فردیس اختصاص داده شد که امیدوارم این کار نتیجه بخش باشد .

وی همچنین ادامه داد: با تلاش وزیر بهداشت و درمان و پیگیری های شبکه استان با ساخت بیمارستان در استان البرز چه در بخش خصوصی و چه دولتی تا سال آینده تعداد تخت های بیمارستانی استان دو برابر خواهد شد .

در ادامه این مراسم امام جمعه شهرستان فردیس  نیز با تبریک هفته دولت و اشاره به توافق هسته ای گفت: با این موفقیت مشکلات سیاسی و اقتصادی تا حدودی مرتفع ، تورم مهار و امید در دل مردم زنده شد و امیدواریم با تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی دولت محترم بتواند به وعده هایی که به مردم داده جامه عمل بپوشاند .

وی ضمن تشکر از شورای اسلامی  و شهرداری کرج برای اختصاص ساختمان به فرمانداری شهرستان فردیس و با اشاره به استقرار 47 اداره در فردیس خواستار تسریع استقرار اداره آموزش و پرورش با توجه به حجم بالای جمعیت دانش آموزی این شهرستان شد.

دکترایمانی عدم وجود حتی یک تخت بیمارستانی در فردیس را از عمده ترین مشکلات شهرستان 530 هزارنفری فردیس عنوان کرد و گفت:  با وجود گذشت بیش از 4 سال از کلنگ زنی بیمارستان فردیس هنوز اقدام عملی در این خصوص صورت نگرفته و ساختمانی هم که قرار بود در مشکین دشت به بیمارستان اختصاص یابد، اراده شهرداری به اراده شهر و شورا غالب شد و شهرداری در آنجا مستقر گردید و این خدمتی که قرار بود انجام شود و ابتر ماند .

وی همچنین با اشاره به ترافیک فردیس و افزایش آن با تخلیه مسافران در ایستگاه مترو شهید سلطانی ، راه اندازی خط 2 مترو کرج را در کاهش ترافیک این شهرستان مؤثر دانست .

حجت الاسلام علی اکبر ایمانی داشتن شورا و شهرداری مستقل را حق مسلم مردم شهرستان فردیس دانست و خواستار فراهم کردن زمینه آن از استاندار و شورای اسلامی شهر کرج شد.

در ادامه فرماندار فردیس نیز ضمن تبریک هفته دولت و تشکر از شورا و شهرداری کرج برای اختصاص ساختمان به فرمانداری شهرستان فردیس، استقرار 47 اداره ، تشکیل 19 اتحادیه و اتاق اصناف برای ساماندهی واحدهای صنفی، پلمب لوله های سوخت مازوت نیروگاه منتظرقائم فردیس را از جمله اهم اقدامات فرمانداری در یک سال گذشته عنوان کرد.

وی افزود : ساختمان جدید فرمانداری به متراژ 2000  متر مربع در پنج طبقه در شهرک منظریه  ساخته شده که محل مناسبی به لحاظ دوری از ترافیک و تسریع در دسترسی عموم بوده و برای احداث شهرک اداری در اراضی 110 نیز مناسب می باشد.

مهندس مهرور از استاندار البرز خواست تا بودجه مناسبی برای شهرک اداری فردیس و تسهیل دسترسی عموم به ادارات تخصیص داده شود .

گفتنی است بعداز پایان مراسم افتتاحیه ساختمان فرمانداری ، مسئولین استان و شهرستان در مسجد جامع المهدی واقع در فلکه 4 فردیس با مردم به گفتگو نشستند و پس از اقامه نماز ظهر و عصر در جمع مردم فردیس به دیدار خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و خانواده های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در شهرستان فردیس رفتند .

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه