استاد حمید سبزواری؛ شاعر اشعار ماندگار انقلابی دار فانی را وداع گفت
پرینت
#٣٩٣٣
95/03/22 شنبه 17:38

استاد حمید سبزواری؛ شاعر اشعار ماندگار انقلابی دار فانی را وداع گفت

فردیس نیوز - استاد حمید سبزواری شاعر اشعار مشهور و ماندگار دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، پس از یک دوره بیماری صبح امروز 22 خرداد و پنجم رمضان، در سن نود و یک سالگی در بیمارستان آسیا تهران بدرود حیات گفت.

به گزارش فردیس نیوز ، حسین آقاممتحنی مشهور به حمید سبزواری  متولد ۱۳۰۴ سبزوار، شاعر معاصر ایران بود که در سال ۱۳۹۳ نشان افتخار «جهادگر عرصه فرهنگ و هنر» به او اهدا شد.

پدر و مادر حمید، شاید اولین اساتید وی بودند. او جامع المقدمات را نزد میرزا حبیب جوینی خوانده‌بود. حاج آقا محمدعلی محمدی نیز از دیگر استادان وی بود.

مهمترین فعالیت سبزواری، شاعری است. وی شعر حمید را در ایام نوجوانی در سبزوار چاپ کرد شناسنامه زمانمند انقلاب است، زیرا کمتر حادثه یا رویدادی است که انعکاس آن در شعر او نباشد.

سبزواری ابتدا به شغل معلمی مشغول بود. بعد از حوادث مرداد ۱۳۳۲ از آموزش و پرورش اخراج و سپس کارمند بانک بازرگانی ( بانک تجارت پس از انقلاب) در تهران شد و سپس به شاعری روی آورد.

سرود درد، سرود سپیده، سرودی دیگر، تو عاشقانه سفر کن، بانگ جرس از مهمترین آثار سبزواری است و بسیاری از سرود های انقلابی از اشعار وی ساخته شد که برخی آن‌ها  آمریکا آمریکا ننگ به نیرنگ تو، خمینی ای امام و الله اکبر خمینی رهبر می باشد.

 

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
صدای شما تلگرام کانال خبری
پر بازدید ها

    آخرین اخبار البرز