اردوی راهیان نور در فردیس

اعزام 352 دانش آموز شهرستان فردیس به اردوی راهیان نور

فردیس نیوز -352 دانش آموز شهرستان فردیس روز شنبه به اردوی راهیان نور غرب کشور اعزام شدند.

به گزارش فردیس نیوز ، فرماندار فردیس در این مراسم گفت: این سفرها نتایج خوبی در زمینه تعمیق باورهای ارزشمند انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در بین دانش آموزان دارد.

مهدی مهرور افزود: اعزام کاروان های راهیان نور، تداوم راه عزت بخش شهیدان است و اقدام فرهنگی موثری در جهت زنده نگهداشتن یاد و خاطره رشادت های رزمندگان در دوران هشت سال دفاع مقدس است.

وی، تجدید میثاق دوباره با آرمانهای امام راحل(ره) مقام معظم رهبری و شهدا و آشنایی نسل جوان با وقایع دوران جنگ تحمیلی و اشاعه فرهنگ مقاومت و شهادت به نسل جوان امروزی را از اهداف اعزام کاروان های راهیان نور عنوان کرد.

مهرور، اردوی راهیان نور را یکی از موثرترین راهکارهای مقابله با جنگ نرم طراحی شده از سوی دشمنان دانست و اظهار کرد: کاروان راهیان نور پیام رسانان و انتقال دهندگان واقعی ارزشهای هشت سال دوران دفاع مقدس به نسل های آینده هستند.

وی ادامه داد: ماباید فرهنگ جبهه و دفاع مقدس را به نسلهای حال واینده منتقل و انقلاب را در برابر جنگ نرم دشمن ایمن کنیم.

وی با بیان این که فلسفه راهیان نور تقویت روحیه مقاومت در بین آحاد مردم است، گفت: آشنایی نسل جوان با ارزش ها وآرمانهای والای هشت سال دفاع مقدس یکی از ابزارهای مقابله با هجمه های فرهنگی از سوی دشمنان به شمار خواهد آمد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو کرج دراین مراسم اظهار کرد: آموزش و پرورش در راستای اهداف سند تحول بنیادین و مهارت آموزی به دانش آموزان اردوی راهیان نور را در دستور کار خود قرار داده است.

فرشته فهمیده افزود: دانش آموزان باحضوردر مناطق عملیاتی با جانفشانی ها و ایثارگری های دلیرمردان این مرزوبوم بویژه شهدای دانش آموزان از نزدیک آشنا می شوند.

وی گفت: افزایش مهارت های نوجوانان و جوانان امری است که آموزش و پرورش به تنهایی نمی تواند عهده دار آن باشد بلکه مستلزم همکاری و تلاش سایر دستگاه ها و نهادها است.

فهیمده افزود: این نخستین گروه از کاروان راهیان نور بود که در قالب هشت دستگاه اتوبوس به مناطق عملیاتی غرب کشور اعزام شدند.

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه