احتمال سلب عضویت در شورای شهر فردیس چقدر است؟

فردیس نیوز- رئیس شورای اسلامی استان البرز با بیان اینکه شهرستان فردیس از اهمیت زیادی در استان البرز برخوردار است گفت: این روزها باید با سعه صدر در قبال این شورا برخورد کرد و بزرگان شهر و اعضای شورا باید با ظرافت مسائل به وجود آمده را حل کنند.

به گزارش فردیس نیوز، نادر ایزدبین گفت: فردیس یکی از شهرستان‌های نوپا و البته استراتژیک است که جمعیت آن از جمعیت برخی استان‌های کشور هم بیشتر است بنابراین از اهمیت زیادی برخوردار است.

ایزدبین افزود: این شهرستان برای اولین بار است که شورا و شهرداری مستقل را تجربه می‌کند و طبیعی است که در دوره اول اختلاف نظراتی داخلی در بین اعضای شورا وجود داشته باشد، همانطور که به طور کل در کار شورایی اختلاف نظراتی وجود دارد.

وی با بیان اینکه این اختلافات در شورای شهر فردیس آنچنان حاد نیست، ادامه داد: این روزها باید با سعه صدر در قبال این شورا برخورد کرد و بزرگان شهر و اعضای شورا باید با ظرافت مسائل به وجود آمده را حل کنند.

رئیس شورای اسلامی استان البرز خاطرنشان کرد: در هر حال شورا یک رکن مستقل است و از آن به عنوان رکن چهارم در کنار قوه مقننه، مجریه و قضاییه یاد می‌شود که می‌تواند قانونگذاری‌های محلی داشته باشد، بنابراین نباید با شورا به صورت دستوری برخورد کرد چون چندان خوشایند نیست.

ایزدبین اضافه کرد: اختلاف نظر برای شورای شهر فردیس که اولین دوره آن شکل گرفته و خود شهرستان هم نوپاست طبیعی است.

وی در پاسخ به اینکه در صورت ادامه روند فعلی در شورای شهر آیا احتمال سلب عضویت برخی اعضا وجود دارد یا خیر گفت: سلب عضویت یک عضو شورا با محرز شدن تخلفاتی چون دخالت در امور اجرایی آن هم با مستندات دقیق و یا  وجود حکم قطعی دستگاه قضایی صورت می‌گیرد، در مورد فردیس به نظر می‌رسد بیشتر اختلاف نظرات داخلی وجود دارد که چندان هم حاد نیست. /ایسنا

 


برچسب ها:
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه