احترام به حقوق شهروندان و شفاف سازی
پرینت
#۶١٨٣
97/10/23 يكشنبه 19:37

احترام به حقوق شهروندان و شفاف سازی

با راه اندازی سایت شورای اسلامی شهر مشکین دشت

فردیس نیوز - سایت شورای اسلامی شهر مشکین دشت، با هدف احترام به حقوق شهروندان و شفاف سازی عملکرد شورای اسلامی در نشست صبح  امروز شورای اسلامی این شهر  به صورت رسمی راه اندازی شد.

به گزارش فردیس نیوز، در این نشست که با حضور همه اعضا در محل سالن جلسات شورا برگزار شد، رضا نصرتی مطلوب رئیس شورای اسلامی شهر مشکین دشت با بیان اینکه آگاهی مردم از عملکرد نمایندگان خود در شورای اسلامی شهر، حق مسلم شهروندان است، گفت: در این راستا با راه اندازی سایت شورای اسلامی شهر، مردم در جریان مصوبات شورا، کمیسیون های مربوطه و به طور کلی عملکرد شورای اسلامی شهر قرار خواهند گرفت.

به گفته وی سایت شورای اسلامی شهر مشکین دشت از امروز در دسترس عموم مردم قرار گرفته و  ممکن است با ایراداتی همراه باشد که به مرور  برطرف خواهد شد.

در این نشست لایحه شهرداری مبنی بر کاهش نرخ 50 درصدی عوارض صدور پروانه ساخت برای املاک خارج از حریم که بر اساس طرح تفصیلی توسعه شهری، در محدوده مسکونی شهر قرار گرفتند، به 25 درصد، با هدف تشویق سازندگان و جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز، از جمله مهمترین مباحث بود که جمیع اعضای شورا اگرچه با طرح های تشویقی و کمک به سازندگان موافقت خود را اعلام کردند، اما این لایحه به دلیل حفظ سرمایه های آتی شهر رد شد.

اعضای شورای اسلامی شهر مشکین دشت معتقدند تخفیف عوارض ساخت و ساز و فروش تراکم به ارزش ریالی، شهرفروشی است و شهرداری برای تخفیف به سازندگان باید بخشی از ملک (یا املاک دیگری را به صورت تهاتر) به عنوان عوارض ارزش افزوده صدور پروانه ساخت دریافت کند. همچنین شهرداری برای سایر موارد عوارض باید بر اساس دفترچه تعرفه عوارض عمل کند.

در بخش دیگری لایحه شهرداری مشکین دشت مبنی بر خرید لوازم ترافیکی و اجرای روشنایی در بلوار شهید شیرازیان با جا به جایی اعتبار 150 میلیونی از محل پروژه اجرا نشده آبیاری قطره ای مطرح شد که با توجه به بازدید جمعی از اعضای شورا از انبار تجهیزات ترافیکی شهرداری و با یادآوری اینکه بسیاری از تجهیزات لازم در انبار موجود است، با خرید لوازم ترافیکی مخالفت شد. همچنین با اشاره به بحران آب و  تأکید اعضای شورا بر لزوم اجرای آبیاری قطره ای و حفظ فضای سبز، جابجایی اعتبار از محل این پروژه، مورد موافقت اعضای شورا قرار نگرفت. همچنین  مقرر شد، شهرداری مشکین دشت گزارشی از پروژه آبیاری قطره ای را به شورا ارائه و تصمیم گیری در خصوص روشنایی معابر را در لایحه ای جداگانه از شورای این شهر درخواست کند.

گفتنی است لایحه تمدید مهلت قرارداد خودروهای در اختیار برخی ادارات و نهادهای دولتی شهرستان فردیس در راستای تعامل با دستگاه ها و به شرط خدمت رسانی مطلوب به مردم مشکین دشت، لایحه اجاره یکساله  بازارچه مدرس به صنایع دستی با مبلغ 3 میلیارد و 800 میلیون تومان، با شرط فعالیت و ایجاد اشتغال، همچنین بندهایی از لایحه معافیت خسارت تأخیر تأدیه از مؤدیانی که بواسطه عدم پرداخت به موقع رقم چک ها، توسط شهرداری علیه آنها اقدام قانونی صورت گرفته به شرط پرداخت بدهی در مهلتی مقرر، مورد موافقت اعضای شورای اسلامی شهر مشکین دشت قرار گرفت.

 

 

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
آقای وحیدی، برنامه ای برای رفتگران فردیس دارید؟! آقای وحیدی، برنامه ای برای رفتگران فردیس دارید؟!
به رفتگران که زحمتشان دیده نمیشود توجه ویژه داشته باشید
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
تیم اقتصادی البرز مسلط و قوی عمل می کند تیم اقتصادی البرز مسلط و قوی عمل می کند
شهبازی : رونق اقتصادی و امنیت سیاسی البرز را با جدیت دنبال می کنیم ...
اتحاد مسئولان برای نیل به توسعه  البرز و ایجاد آرامش اتحاد مسئولان برای نیل به توسعه البرز و ایجاد آرامش
گشایش برخی از تنگناهای البرز نیازمند تدبیر ملی است ...
تأکید سرپرست استانداری البرز ؛ تأکید سرپرست استانداری البرز ؛
تعیین تکلیف بیمارستان امام خمینی (ره) در اسرع وقت ...
ضرورت تشکیل کارگروه فرعی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان های البرز ضرورت تشکیل کارگروه فرعی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان های البرز
شهبازی: برای سرمایه گذاری بخش خصوصی فرش قرمزی از حمایت پهن کنیم ...
راه برون رفت از تنگناهای اقتصادی راه برون رفت از تنگناهای اقتصادی
توسعه صادرات غیر نفتی و اتکا به اقتصاد مقاومتی ...
معاون استاندار البرز مورد تأکید قرار داد: معاون استاندار البرز مورد تأکید قرار داد:
اهمیت فناوری و فعالیت استارتاپ ها در توسعه کشورها ...
درنشست هم اندیشی مجمع نمایندگان  استان البرز با اداره کل کتابخانه های عمومی تأکید شد؛ درنشست هم اندیشی مجمع نمایندگان استان البرز با اداره کل کتابخانه های عمومی تأکید شد؛
لزوم همکاری همه ارگان ها و ادارات استان با کتابخانه های عمومی در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی ...
پیگیری توسعه فرودگاه بین المللی پیام؛   پیگیری توسعه فرودگاه بین المللی پیام؛
در پنجمین نشست کارگروه توسعه فرودگاه پیام ...