اجرای مرحله دوم جمع آوری معتادان متجاهر در استان البرز

اجرای مرحله دوم جمع آوری معتادان متجاهر در استان البرز

 دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز از اجرای مرحله دوم «طرح جمع آوری معتادان متجاهر» در استان خبر داد و گفت: با پیگیری‌های دادستانی از شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در یک سال گذشته، طرح جمع آوری معتادان متجاهر از مهرماه سال جاری در استان آغاز شده است.
وی ادامه داد: در مرحله اول اجرای این طرح بیش از 500 نفر از معتادان، جمع آوری و در کمپ های منتخب معرفی شده از شورای هماهنگی مراحل اصلاح و بازپروی و بازگشت به جامعه را طی کرده‌اند.
دادستان عمومی و انقلاب کرج با اشاره به اینکه مرحله دوم این طرح، هم اکنون در حال اجراست بیان کرد: در این مرحله تاکنون بیش از 700 نفر شناسایی، جمع‌آوری و به کمپ‌های ترک اعتیاد تحویل شده‌اند.
وی با تاکید بر اینکه کلیه مراحل اجرای طرح با نظارت نماینده دادستانی و با حضور نمایندگان شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، ادارات کل علوم پزشکی و بهزیستی استان و پلیس مواد مخدر استان در حال انجام است متذکر شد: این نظارت‌ها، کلیه مراحل از غربالگری تا بازپروری معتادان را شامل می‌شود.
مددی تصریح کرد: با اجرای این طرح و مبارزه با باندهای توزیع مواد مخدر علاوه بر کاهش عرضه مواد مخدر در استان توسط باندهای توزیع و تقاضا ، میزان سرقت‌های خرد نیز روند نزولی خواهد داشت.
وی از تحقق یکی از مطالبات مردمی در استان البرز در زمینه راه اندازی کمپ ماده 16 قانون مبارزه با مواد مخدر در هفته آتی خبر داد و گفت: با آغاز به فعالیت این کمپ، ساماندهی معتادان متجاهر بی بضاعت روند مستمر و منظم داشته و موجب ارتقاء امنیت و آسایش عمومی  شهروندان خواهد شد.


برچسب ها: معتادمتجاهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه