اجرای مراسم تعزیه خوانی در فرهنگسرای ولایت فردیس

اجرای نمایش مذهبی از گور تا گوشواره در فردیس استفاده از ابزار هنر در انتقال مفاهیم عاشورا

فردیس نیوز - رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فردیس، از برگزاری مراسم شبیه خوانی و تعزیه به مناسبت دهه اول محرم در فرهنگسرای اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان فردیس خبر داد.

به گزارش فردیس نیوز، جان محمد خوب پور گفت: بمناسبت فرارسیدن ایام سوگواری سید و سالار شهیدان به سرپرستی گروه هنر های نمایشی  تعزیه وشبیه خوانی قمر بنی هاشم ابوالفضل میرزا احمدی به مدت ده روز مراسم تعزیه  وشبیه خوانی ونمایش مذهبی از گور تا گوشواره توسط گروه فرهنگی هنری باران مهر با حمایت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فردیس، در فضای باز فرهنگسرای ولایت به اجرای تعزیه می پردازند.

جان محمد خوب پور افزود: در این نمایش مذهبی، روایت رشادت، کرامت و مظلومیت دوطفلان مسلم(ع) با زبان هنر بیان خواهد شد و هنرمندان تعزیه تلاش میکنند تا با استفاده از ابزار هنر، در جهت تقویت ارزشهای اسلامی و زنده نگه داشتن حماسه حسینی و  فرهنگ عاشورائی، به انجام وظیفه بپردازند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فردیس، با بیان آنکه “هنر” یکی از بهترین تکنیکها برای انتقال ارزشهای والای اسلامی و انسانی است، خاطر نشان کرد : با توجه به تحولات اجتماعی جامعه لازم است تا با انواع تکنیکها و ابزارها و متناسب با سلایق و ذائقه های متنوع مردم، در صدد باشیم تا ارزشهای والای اسلامی و انسانی را در جامعه نشر دهیم و تلاش کنیم تا با استفاده از هنر والای اسلامی بر قلوب و دلهای مردم تاثیر بگذاریم. 

 گفتنی است این مراسم به مدت ده روز از روز سه شنبه 13  الی 23مهر از ساعت 13 الی  18  عصر در فرهنگسرای ولایت واقع در شهرک 110 بلوار طالقانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می گردد.

 

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه