اجرای دستورالعمل توافقی و معافیت مشاغل از تسلیم اظهار نامه مالیاتی
پرینت
#۶۴٢۴
98/03/19 يكشنبه 19:00

اجرای دستورالعمل توافقی و معافیت مشاغل از تسلیم اظهار نامه مالیاتی

فردیس نیوز- رئیس اداره امور مالیاتی شهرستان فردیس از اجرای دستورالعمل توافقی سازمان امور مالیاتی کشور در جهت تسهیل در امور مالیاتی اصناف و معافیت از تسلیم اظهارنامه مالیاتی مشاغل خبر داد.

به گزارش فردیس نیوز، عادل نوفر گفت: با توجه به شرایط اقتصادی موجود و به منظور حمایت از مشاغل، تکریم مؤدیان، تسهیل در وصول مالیات و ایجاد هماهنگی در تعیین مالیات، بر اساس توافق صورت گرفته بین سازمان امور مالیاتی با اصناف، مالیات مقطوع سال 97 برای  برخی صاحبان مشاغل بر اساس دستورالعمل جدید محاسبه می شود.

وی افزود: بر اساس این دستورالعمل، مالیات سال 97 صاحبان مشاغل در اجرای تبصره ماده 100قانون مالیات های مستقیم، کلیه صاحبان مشاغل گروه سوم که مجموع فروش کالا و خدمات آنها در سال 97 بیشتر از  8 میلیارد و 280 میلیون ریال نباشد، مشمول این دستورالعمل توافقی هستند و با تکمیل فرم مربوطه در سامانه سازمان امور مالیاتی کشور، از نگهداری اسناد و مدارک موضوع این قانون و  تسلیم اظهارنامه مالیاتی معاف خواهند بود.

رئیس اداره امور مالیاتی فردیس با تشریح نحوه محاسبه مالیات مقطوع برای مشمولین دستورالعمل فوق، گفت: مؤدیان با میزان مالیات قطعی تا سقف 25 میلیون ریال، بدون افزایش نسبت به عملکرد سال 96، مالیات خود را پرداخت می کنند و مؤدیان با میزان مالیات قطعی از 25،000،001 تا 50 میلیون ریال با 5 درصد افزایش نسبت به پرداخت مالیات اقدام می کنند.  

وی میزان مالیات قابل پرداخت در سال 97 برای مؤدیان با میزان مالیات قطعی 50،000،001 تا 100 میلیارد ریال را با 9 درصد افزایش نسبت به سال 96 اعلام کرد و افزود: مؤدیان با میزان مالیات قطعی 100،000،001ریال و بالاتر با 15 درصد افزایش نسبت به عملکرد سال 96، مالیات خود را پرداخت خواهند کرد.

نوفر خاطر نشان کرد: مؤدیانی که تمایل به استفاده از شرایط این دستورالعمل را دارند، می بایست از طریق سیستم الکترونیکی (طبق فرم مربوط ) از طریق پایگاه اینترنتی WWW.tax.gov.ir مراتب را به سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کنند.

وی  افزود: دستورالعمل فوق در راستای تأکیدات مقام معظم رهبری(مدظله) و شعار سال در جهت رونق تولید و اشتغال با کمترین میزان افزایش برای مشاغل در نظر گرفته شده و مؤدیانی که توان پرداخت مالیات به صورت یکجا در خردادماه 98 را ندارند، مالیات مقطوع آنها حداکثر تا 4 ماه به صورت مساوی تقسیم می شود.

گفتنی است زمان تسلیم اظهارنامه مالیاتی مشاغل از اول تا 31 خردادماه و اظهارنامه مالیاتی املاک، مستقلات و اشخاص حقوقی از اول تا 31 تیرماه است.

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...
ضرورت  توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس	ضرورت توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس
سرویس مدارس می تواند یک کلاس فرهنگی باشد ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان
قاسمی: با سیل مهربانی و سد دانایی با مشکلات مقابله می کنیم ...
بارش های امسال و تغییر  وضعیت در حوزه منابع آبی کشور بارش های امسال و تغییر وضعیت در حوزه منابع آبی کشور
کولیوند: سیل کمک های مردمی به سیل زدگان، نتیجه همبستگی ملت ایران است ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز سیل مهربانی همکلاسی های البرز
و مشارکت بیش از 700 مدرسه و مرکز آموزشی در آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج ...