اتمام عملیات احداث بیمارستان فردیس تا پایان سال ۹۷

درفشی: اعتبار 60 میلیاردی بیمارستان فردیس ربطی به اعتبارات داخلی استان ندارد

مریم آقانوری/رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز گفت : اسکلت بیمارستان فردیس تا پایان فروردین تکمیل می شود و مابقی عملیات احداث و تکمیل ساختمان بیمارستان تا پایان سال ۹۷ انجام خواهد شد.

به گزارش فردیس نیوز، دکتر حمید درفشی در خطبه های امروز نمازجمعه فردیس در این خصوص اظهار داشت : برخی میگویند پول هایی که برای پروژه های دیگری چون مصلای فردیس  هزینه می شود چرا صرف ساخت  بیمارستان نمی شود؛ در حالیکه منابع مالی بیمارستان  از محل سفر ریاست جمهوری تامین می شود و به اعتبارات داخلی استان و سایر پروژه های عمرانی استان و شهرستان ارتباطی ندارد.

وی ساخت بیمارستان و ارائه خدمات بستری در شهرستان 500 هزار نفری فردیس را یک نیاز ضروری دانست و افزود: در سال های گذشته به دلیل کبود اعتبارات ساخت بیمارستان به تعویق افتاد که با توجه به نیاز فردیس و پیگیری های انجام شده، در سفر ریاست جمهوری مبلغ  60 میلیارد تومان اعتبار برای احداث بیمارستان فردیس اختصاص داده شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با بیان اینکه منابع مالی احداث  این بیمارستان از محل سفر ریاست جمهوری توسط سازمان برنامه و بودجه تامین می شود و  ارتباطی با منابع داخلی استان ندارد گفت:  سازمان برنامه تعهد کرده ظرف ۲ سال منابع مالی بیمارستان فردیس را تامین کند.

وی  روند عملیات ساخت بیمارستان فردیس را طی  یکسال و نیم گذشته تا کنون مطلوب توصیف کرد و افزود: در حال حاضر این پروژه تا سقف چهارم پیش رفته و امیدواریم تا پایان فروردین  ماه اسکلت بیمارستان تکمیل و ظرف 12 ماه عملیات تکمیل ساختمان بیمارستان به اتمام رسیده و ظرف 2 سال به بهره برداری برسد. همچنین امیدواریم بتوانیم ظرفیت این بیمارستان را از 160 تختخواب به 360 تختخواب ارتقا دهیم ؛ بطوریکه بتواند علاوه بر فردیس بخش های از ملارد را نیز پوشش دهد.

درفشی افزود: اگرچه بیمارستان های کرج محدودیتی برای پذیرش بیماران فردیس ندارند؛ اما به دلیل بُعد مسافت، در حال حاضر نزدیکترین بیمارستان به فردیس، بیمارستان امام حسین (ع) در ماهدشت با فاصله کمتر از 10 دقیقه از مشکین دشت قادر به ارائه خدمات به بیماران فردیس است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز همچنین با تشریح وضعیت خدمات و تخت های بیمارستانی استان گفت: عمر تخت های بیمارستانی استان به 60 سال می رسید که این امر کیفیت ارائه خدمات را با مشکل مواجه کرده بود در این راستا با پیگیری های انجام شده در حال حاضر 2100 تخت بیمارستانی با کیفیت مناسب در بیمارستان های استان وجود دارد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه