اتحادیه الکترونیک و صنوف وابسته فردیس، پیشرو در مبارزه با قاچاق کالا
پرینت
#۵١٣٣
96/05/25 چهارشنبه 17:38

اتحادیه الکترونیک و صنوف وابسته فردیس، پیشرو در مبارزه با قاچاق کالا

فولادی به متقاضیان ورود به این شغل توصیه کرد قبل از هر گونه اقدامی به اتحادیه مراجعه و از مشاوره کارشناسان در این حوزه بهره مند شده و از آسیب های مالی احتمالی پیشگیری نمایند

فردیس نیوز - رئیس اتحادیه الکترونیک شهرستان فردیس عدم امنیت کافی واحدهای صنفی بویژه رسته موبایل فروشان را از عمده ترین مشکلات این اتحادیه بیان داشت و گفت: از آنجا که موبایل فروشان از صنوف دارای اجناس گرانقیمت هستند، تأمین امنیت اعضای این صنف از اهمیت بالایی برخوردار است و شاید بتوان گفت؛ مجهز شدن این واحدهای صنفی به وسایل امنیتی چون اسپری های دفاعی، با هماهنگی دادستان ضرورت دارد.

مهدی فولادی با اعلام این خبر که از ابتدای سال جاری تا کنون دو واحد صنف موبایل فروشان فردیس مورد سرقت قرار گرفته است گفت: این اتحادیه در نظر دارد طی نشستی با فرمانداری، دادستانی و نیروی انتظامی ضمن بررسی راهکارهای مناسب برای جلوگیری از سرقت، ضریب امنیت این واحدهای صنفی را افزایش دهد.

وی رسته موبایل فروشان را از جمله صنوف مؤثر در حوزه اشتغال دانست و افزود: هر مرکز فروش موبایل می تواند برای 5 الی 10 نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد کند.

وی ضمن تقدیر از همکاری اعضای اتحادیه الکترونیک با نیروی انتظامی در خصوص شناسایی اموال سرقتی، عدم خرید آن و اطلاع رسانی به موقع گفت: با توجه به اینکه گوشی موبایل از جمله اجناسی است که امکان فروش و تبدیل آن به وجه نقد به راحتی صورت می گیرد، وجود مالخر در این صنف بیشتر نمایان می شود. البته با همکاری اعضای اتحادیه از سال گذشته تا کنون چندین مورد مالخر، سارق و اموال مسروقه کشف شده است.

رئیس اتحادیه الکترونیک شهرستان فردیس از برگزاری کلاس های آموزشی تخصصی ویژه رسته های مختلف این اتحادیه با همکاری دانشگاه علمی کاربردی شانجان شهرستان فردیس خبر داد و افزود: این کلاس ها طی یک دوره سه ماهه برگزار و مدارک معتبر از سوی این دانشگاه برای کارآموزان صادر می گردد.

وی بر لزوم به روز رسانی دانش فنی تعمیرکاران در رسته های مختلف این اتحادیه برای پیشگیری از بروز شکایات مردمی تأکید کرد و ادامه داد: اولین دوره کلاس های آموزش تعمیرات تخصصی در رسته موبایل فروشان در حال برگزاریست و دوره های بعدی برای تعمیرکاران کامپیوتر و لوازم خانگی برگزار خواهد شد.

این مسئول وجود کالای قاچاق را یکی از دغدغه های صنفی این اتحادیه عنوان کرد و بیان داشت: با توجه به انحصاری بودن واردات موبایل، مابقی واردات در این صنف قاچاق محسوب می شود و از سوی دیگر عدم وجود رجیستری در کشور، موجب بروز مشکلات فراوان برای این صنف شده است.

وی اعضای تحت پوشش اتحادیه الکترونیک را تابع قانون خواند و دلیل مبادرت به فروش کالای قاچاق توسط برخی واحدهای صنفی را عدم آگاهی کافی از این نوع کالاها دانست.

فولادی ضمن تأکید بر لزوم آموزش و اطلاع رسانی مناسب در خصوص کالای قاچاق به اعضای هر صنف گفت: در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی، جلوگیری از کالای قاچاق و همچنین آگاهی بخشی به اعضا در خصوص شناسایی کالاهای قاچاق و انواع آن، اتحادیه الکترونیک شهرستان فردیس همایش هایی با حضور اداره تعزیرات حکومتی و کارشناسان مختلف این حوزه برگزار کرده و در نظر دارد با برگزاری همایشی دیگر در شهریور ماه جاری در قالب کارگاه آموزشی، به افزایش آگاهی عمومی واحدهای صنفی در خصوص کالاهای قاچاق اقدام نماید.

وی نتیجه این آموزش ها را کشف بیش از 2.5میلیارد ریال کالای قاچاق توسط تعزیرات و با همکاری کسبه دانست.

رئیس اتحادیه الکترونیک فردیس رکود اقتصادی را از عوامل جمع آوری واحدهای صنفی بویژه در رسته موبایل فروشان دانست و اظهار داشت: هزینه سنگین اجاره بها و دکوراسیون واحدهای صنفی و اجناس گرانقیمت این صنف ، سرمایه مناسبی نیاز دارد که رکود بازار موجب می شود درآمد ماهیانه کمتر از مبلغ هزینه شده باشد و این امر باعث ورشکستگی و  جمع آوری واحدهای صنفی در سال های اخیر شده است.

وی به متقاضیان ورود به این شغل توصیه کرد قبل از هر گونه اقدامی به اتحادیه مراجعه و از مشاوره کارشناسان در این حوزه بهره مند شده و از آسیب های مالی احتمالی پیشگیری نمایند.

فولادی با بیان اینکه متأسفانه با گذشت 3 سال از تأسیس اتحادیه الکترونیک همچنان نرخ گذاری در رسته های این صنف انجام نشده است گفت: نرخ پایه مورد نظر اداره تعزیرات، نرخ های کرج مربوط به سال 90-89 می باشد که متأسفانه رکود و تورم فاصله این سالها تا سال 96 اعمال نشده و واحدهای صنفی بر اساس نرخ نامه های کرج از سوی تعزیرات  جریمه می شوند. این در حالی است که تا کنون 2مرتبه نرخ نامه جدید به کمیسیون نظارت ارسال شده است. 

رئیس اتحادیه الکترونیک فردیس  ضمن تقدیر از اقدامات مهندس قارلقی رئیس جدید اداره صنعت، معدن و تجار فردیس گفت: از ابتدای امسال و زمان حضور ایشان جلسات کمیسیون نظارت بصورت منظم برگزار شده و امیدواریم به زودی شاهد تصویب نرخ نامه های این اتحادیه باشیم.

 

 

1 دیدگاه

99/06/17 دوشنبه 21:10
[1] حسن احمدوند :

خرابی گوشی از زمان خرید دوبار هم تعمیر رفته درست نشده درخواست تعویض داریم

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
صدای شما تلگرام کانال خبری
پر بازدید ها

  آخرین اخبار البرز
  در آئین افتتاح دو طرح اشتغال روستائی بیان شد؛ در آئین افتتاح دو طرح اشتغال روستائی بیان شد؛
  صندوق کار آفرینی امید حامی تولید و اشتغال روستائی ...
  هشدار مدیرکل بحران استانداری البرز : هشدار مدیرکل بحران استانداری البرز :
  فردا دبی خروجی سد امیرکبیر افزایش می یابد؛ تمهیدات لازم انجام شود ...
  فلاح نژاد تاکید کرد؛ فلاح نژاد تاکید کرد؛
  برنامه ریزی اساسی برای مدیریت آب های سطحی البرز توسط شهرداری ها ضروری است ...
  پیام امام جمعه کرج در پی شیوع ویروس کرونا؛ پیام امام جمعه کرج در پی شیوع ویروس کرونا؛
  دشمنان با سیاه نمایی و جعل اخبار کذب نخواهند توانست جامعه ما را ملتهب کنند / روحیه خود را با ارتباط ...