ابلاغ طرح مشاوره شغلی به دانشگاه‌ ها و اجرای آن ازسال ۹۴

ابلاغ طرح مشاوره شغلی به دانشگاه‌ ها، طرح مشاوره شغلی

فردیس نیوز -  رئیس مرکز مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان از ابلاغ طرح مشاوره شغلی به دانشگاه ها و اجرای آن از سال تحصیلی آینده خبر داد.

 به گزارش فردیس نیوز ، دکتر حمید یعقوبی با بیان اینکه طرح مشاوره شغلی تحت عنوان انطباق‌پذیری مسیر شغلی – تحصیلی دانشجویان ارائه می شود، افزود: قرار است این طرح با همکاری معاونت آموزشی و دانشجویی دانشگاه ها و با هدف آمادگی تحصیلی و شغلی دانشجو جهت ورود به حیطه کار اجرا شود.

وی با تاکید بر اینکه گروه هدف این مراکز همه دانشجویان، خصوصا دانشجویان جدیدالورود هستند، اظهار کرد:این مراکز برای دانشجویان همه مقاطع مشاوره ارائه می دهند.یکی از گروه های هدف دانشجویان جدیدالورود که لازم است مرحله گذر از مدرسه به دانشگاه را طی کنند هستند.

رئیس مرکز مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان با اشاره به نقش آموزش و پرورش در انتخاب رشته داوطلبان دانشگاه، گفت: آموزش و پرورش باید به مساله انتخاب رشته که زمینه ساز انتخاب شغل افراد است توجه کنند.اگر آموزش و پرورش در این زمینه عملکرد خوبی داشته باشد، مشکل ما هم کم تر می شود.

دکتر یعقوبی ادامه داد: یکی از دلایل افت تحصیلی و مشروط شدن دانشجویان، انصراف آن ها از دانشگاه،اخراج شدن آن ها و ورود آن ها به کمیسیون موارد خاص، این است که آن ها رشته خود را درست انتخاب نکرده اند و به آن علاقه ندارند.حتی اگر فرآیند انتخاب رشته به خوبی طی نشود، ما باید برنامه ای برای افزایش انطباق پذیری دانشجویان با رشته تحصیلی شان داشته باشیم.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه دانشجویان در شرف فارغ التحصیلی یکی دیگر از اهداف این طرح هستند، افزود: دانشجویانی که در شرف فارغ التحصیلی هستند، باید برای گذر از دانشگاه به کار و جامعه آماده شوند. بازدید از مراکز شغلی به منظور ارتباط با صنعت، پارک های علم و فناوری و… از جمله برنامه های ما است تا فرصت شکار شغل برای دانشجویان را افزایش دهیم.البته هدف ما کاریابی نیست، بلکه افزایش امکان استخدام دانشجویان در بازار کار است.

رئیس مرکز مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان در پایان گفت: در حال حاضر در حال آموزش مشاوران برای این مراکز هستیم و این طرح از سال آینده در دانشگاه ها اجرا خواهد شد.درمورد دانشگاه آزاد هم باید گفت این دانشگاه ساختار مخصوص به خودش را دارد و می توان از نظر نرم افزاری با آن ها در تعامل بود.

منبع : دانش روز


برچسب ها:
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه