ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛

راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان

آقانوری/ برای اولین بار در سطح استان البرز، ۴ سامانه الکترونیکی مختلف در راستای ارتقای سیستم مدیریتی، کاهش مراجعه به اداره و تسهیل در امور فرهنگیان و معلمان توسط آموزش و پرورش ناحیه ۳ کرج راه اندازی شد.

به گزارش فردیس نیوز، طی مراسمی که با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز و مجموعه مدیران آموزش و پرورش و مدارس ناحیه ۳ کرج برگزار شد،ضمن رونمایی از ۴ سامانه الکترونیکی، جمعی از مدیران مدارس تجلیل شدند.

در این مراسم که شامگاه گذشته طی ضیافت افطاری برگزار شد، مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۳ کرج با معرفی سامانه های الکترونیکی فوق گفت: به منظور حمایت از تولید، ایجاد انگیزه و خودباوری دانش آموزان، سامانه الکترونیکی کارفن برای عرضه تولیدات دانش آموزی از طریق فروشگاه الکترونیکی طراحی و راه اندازی شد.

ابراهیم فلاح نژاد میز خدمت الکترونیکی را سامانه ای برای انجام امور اداری فرهنگیان معرفی کرد و افزود: همکاران محترم می توانند از طریق اینترنت و دسترسی به این سامانه، بدون مراجعه به اداره، امور اداری همچون دریافت گواهی اشتغال، فیش های حقوقی و غیره را از طرزق سامانه انجام دهند.

وی همچنین سامانه رفاه را ابزاری الکترونیکی برای انجام امور صندوق رفاه فرهنگیان دانست و افزود: با توجه به چالش های زمان ثبت نام در مدارس، سامانه الکترونیکی ثبت نام راه اندازی شد که با بارگذاری اطلاعات مورد نیاز مدارس بویژه مدارس پرمخاطب، ثبت نام دانش آموزان با توجه به محدوده و کد تعریف شده در سامانه بدون مراجعه اولیا به مدارس و از طریق سامانه ثبت نام انجام خواهد شد.

در ادامه مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۳ کرج ، اجرای طرح تکریم پاکبانان را از جمله طرح های اجرا شده در بخی مدارس این ناحیه ذکر کرد و افزود: این طرح به منظور فرهنگسازی و ارزشگذاری به زحمات پاکبانان و افزایش توجه و مشارکت دانش آموزان در پاکیزگی محیط، به صورت پایلوت در ۷ مدرسه اجرا شد که در این طرح، پاکبانان محلات توسط دانش آموزان، تقدیر شدند.

وی همچنین از مشارکت 15 معلم در طرح جهادی آموزش که به منظور تقویت بنیه علمی دانش آموزان ضعیف و کم بضاعت و توسعه عدالت آموزشی اجرا شد، خبر داد و اظهار داشت: در این طرح ۱۵ معلم در زمانی غیر از ساعات کاری، بیش از ۸۰ جلسه رایگان برای دانش آموزان برگزار کردند که این امر شایسته تقدیر است.

فلاح نژاد در پایان با اشاره به فرارسیدن روز قدس، گفت: راهپیمایی روز قدس امسال نیز چون گذشته، با حضور چشمگیر فرهنگیان و دانش آموزان و تجدید پیمان با آرمان های رهبری و نظام مقدس جمهوری اسلامی، بیش از پیش جلوه گر خواهد شد.

گفتنی است در این مراسم ۲۲ نفر از مدیران مجری طرح جهادی توسعه عدالت آموزشی و طرح تکریم پاکبانان تجلیل شدند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه