آنچه که قالیشویان غیرمجاز بر سر مردم آوردند
پرینت
#۴٠١٩
95/04/13 يكشنبه 11:34

آنچه که قالیشویان غیرمجاز بر سر مردم آوردند

فرشم را عوض کرده اند؛ نه می توانم روی آن نماز بخوانم و نه روزه ام را باز کنم

فردیس نیوز- فرش 9 متری مرا برده اند و 12 متری آورده اند. نه می توانم بر روی آن نماز بخوانم نه بخوابم و نه روزه ام را باز کنم. لوله کرده و در گوشه ای گذاشته ام. روی موکت می خوابیم! زنگ که می زنیم به قالیشویی کسی جواب نمی دهد. آدرسی هم که ندارند!

این گوشه ای از شکایت های پیرمردی است که از قالیشویی های فاقد جا و مکان دارد.علی از دیگر شاکیان قالیشویی های غیرمجاز است.

می گوید یکسال نمی شد که فرش را خریده بودیم. انگار از اسید برای شستن آن استفاده کرده اند. لکه های سفید روی آن کاملا معلوم است. بعداز چندبار زنگ زدن برای گرفتن پاسخی مناسب، با الفاظی رکیک پاسخ ما را دادند. متأسفانه جایی هم که ندارند.

خانم اقتداری از دیگر شاکیان است. وی می گوید: فرش نوی من را با یک فرش کهنه عوض کرده اند. وقتی همسرم منزل نبود آورده اند و در گوشه ای گذاشته و رفته اند. من هم که نمی توانستم فرش را باز کرده و ببینم.

عزتی عکس هایی را به ما نشان می دهد که پارگی وسط فرش است . می گوید این فرش تازه خریده شده من است . یکسال نیست که ازدواج کرده ایم . وقتی فرش را بازکرده ، پارگی آن را دیدیم تا بخواهیم به دنبال کارگران تحویل دهنده برویم، رفته  بودند. تلفن را هم که جواب نمی دهند!

به سراغ رئیس اتحادیه لوازم خانگی، فرش فروشان و صنوف وابسته فردیس که قالیشویان نیز زیرمجموعه این اتحادیه اند، می رویم.

محمد وفایی که گویا صحبت در خصوص شاکیان از قالیشویان غیرمجاز، چون نمکی بر زخم کهنه اش بود می گوید: بارها اعلام کرده ایم که به قالیشویان غیرمجاز اعتماد نکنید.

پای صحبت او می نشینیم و از چرایی این همه شکایت می پرسیم. می گوید: متأسفانه برخی از افراد سودجو و غیر متعهد با خرید چند خط تلفن و در نهایت تبلیغی وسیع و با سوء استفاده از وضعیت معیشتی مردم، بدون داشتن مکان مشخص و نیروی کارآزموده و وسایل استاندارد اقدام به شستشوی فرش ها و قالی های مردم می کنند که چون نظارتی بر نحوه عملکرد آنها وجود ندارد، این اتفاقات ناخوشایند را رقم می زنند.

وفایی توضیح می دهد: افرادی که بخاطر اندکی ارزان تر بودن خدمات، به این شبادان اعتماد می کنند، بعد از بروز اتفاقی ناخوشایند،  برای شکایت به این اتحادیه مراجعه می کنند. بارها و از طرق مختلف اعلام کرده ایم که فریب اینگونه افراد را نخورید و به قالیشویی که فاقد آدرس در رسید تحویلی و برگه های تبلیغاتی است، اعتماد نکنید. متأسفانه مردم نیز ناآگاهانه و با سپردن مسئولیت به افراد فاقد صلاحیت با اینگونه مشکلات مواجه شده و این صحبت ها نوشدارو بعد از مرگ سهراب است!

رئیس اتحادیه لوازم خانگی، فرش و صنوف وابسته با ذکر این مطلب که کارگران قالیشویی با حریم خصوصی و اعتقادات خانواده ها سرو کار دارند می افزاید: یک کارگر قالیشویی می تواند به منزل شخص و در حریم خصوصی وی سفارش را تحویل گرفته و یا تحویل دهد. یک قالیشویی می تواند شستشوی مورد نیاز را با شرایط اسلامی و شرعی شستشو و یا به صورت ناپاک انجام دهد. پس چرا نباید به افرادی برای انجام این کار اعتماد کنید که مورد تأیید و بازرسی مداوم اتحادیه قرار دارند؟!

از وی درخصوص راهکار پیشگیری از اتفاقات مشابه پرسیدیم که گفت: اول اینکه مردم می توانند لیست قالیشویی های مجاز را از اتحادیه و با شماره تماس36677853 دریافت کنند. دوم اینکه یادداشت شماره خودروی تحویل گیرنده و تحویل دهنده می تواند به ما در شناسایی اینگونه مراکز غیرمجاز کمک کند. و از همه مهمتر همکاری ادارات ذیربط، بالاخص دادگستری و مخابرات است که می توانند با شناسایی مالکان تلفن های این مراکز غیرمجاز نسبت به جمع آوری و برخورد با آنها اقدام کنند. چرا که بر اساس تحقیقات ما، مالک تلفن های مذکور حدود 5 الی 6 شخص می باشند که به نام های مختلف در حال فعالیتند.

وی ادامه داد: بارها و از همه دستگاه های ذیربط اعم از اتاق اصناف، مخابرات، اماکن، دادستانی و غیره درخواست کردیم جهت قطع این خطوط تلفن با ما همکاری کنند تا با مراجعه این افراد به مخابرت برای علت قطعی تلفن، بتوانیم به این افراد متخلف دسترسی پیدا کنیم که متأسفانه هیچگونه توجهی نشد و مردم همچنان قربانیان دام این افرادند. تنها کلید حل این مشکل دستور قضایی قطع تلفن ها از سوی دادستانی است که امیدواریم دادستان محترم شهرستان فردیس در این خصوص با ما همکاری نمایند.

 

مهدی مزرئی

 

 

 

 

 

 

2 دیدگاه

97/07/05 پنجشنبه 01:13
[2] زهرا زرنگار:

باسلام من هم یک ماه پیش دوتخته فرشم روبه یکی ازهمین قالیشویی ها دادم بی خبرازاینکه چه اتفاقی قراراست بیفتدوقتی فرش هارا آوردندیکی ازآنهارااشتباه پس آورده اند فرش من نوومرتب بودجایش فرشی کهنه سوخته وپاره پاره آورده اندهرچه هم باقالیشویی تماس میگیرم جواب نمیدهندجالب اینست که این قالیشویی غیرمجازسه شعبه دارندبدون مجوز ....درکارت چاپ شده اشان هم نوشته شده بامجوز .....توروخدامسئولین رسیدگی کنندچرابایدبه چنین افرادی فرصت کارهای بدون مجوزداده شودکه افرادی مثل من و.....گرفتارشوند
95/04/14 دوشنبه 13:03
[1] علی اسماعیلی:

با سلام از توجه و احساس مسئولیت آقای وفایی سپاسگزاری می کنم. ولی می خواستم این نکته را یاد آوری کنم که فقط قالی شویی های غیر مجاز تخلف نمی کنند ، فرش خود بنده را یک قالی شویی معتبر پاره کرده و با اعتراض آن را ترمیم کردند ولی اگر این کار را انجام نمی دادند بهتر بود . از اطلاع رسانی شما فردیس نیوزی ها بسیار تشکر می کنم.

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
آقای وحیدی، برنامه ای برای رفتگران فردیس دارید؟! آقای وحیدی، برنامه ای برای رفتگران فردیس دارید؟!
به رفتگران که زحمتشان دیده نمیشود توجه ویژه داشته باشید
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
اتحاد مسئولان برای نیل به توسعه  البرز و ایجاد آرامش اتحاد مسئولان برای نیل به توسعه البرز و ایجاد آرامش
گشایش برخی از تنگناهای البرز نیازمند تدبیر ملی است ...
تأکید سرپرست استانداری البرز ؛ تأکید سرپرست استانداری البرز ؛
تعیین تکلیف بیمارستان امام خمینی (ره) در اسرع وقت ...
ضرورت تشکیل کارگروه فرعی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان های البرز ضرورت تشکیل کارگروه فرعی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان های البرز
شهبازی: برای سرمایه گذاری بخش خصوصی فرش قرمزی از حمایت پهن کنیم ...
راه برون رفت از تنگناهای اقتصادی راه برون رفت از تنگناهای اقتصادی
توسعه صادرات غیر نفتی و اتکا به اقتصاد مقاومتی ...
معاون استاندار البرز مورد تأکید قرار داد: معاون استاندار البرز مورد تأکید قرار داد:
اهمیت فناوری و فعالیت استارتاپ ها در توسعه کشورها ...
درنشست هم اندیشی مجمع نمایندگان  استان البرز با اداره کل کتابخانه های عمومی تأکید شد؛ درنشست هم اندیشی مجمع نمایندگان استان البرز با اداره کل کتابخانه های عمومی تأکید شد؛
لزوم همکاری همه ارگان ها و ادارات استان با کتابخانه های عمومی در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی ...
پیگیری توسعه فرودگاه بین المللی پیام؛   پیگیری توسعه فرودگاه بین المللی پیام؛
در پنجمین نشست کارگروه توسعه فرودگاه پیام ...
نتیجه مثبت بازدید مسئولین از دو پروژه؛ نتیجه مثبت بازدید مسئولین از دو پروژه؛
رفع مشکلات و ادامه عملیات اجرایی پروژه های ورزشی فردیس ...
معاون وزیر ارتباطات؛ معاون وزیر ارتباطات؛
در تلاشیم تا ظرفیت های بالقوه پیام را بالفعل کنیم ...
قلب پروژه های عمرانی پیام همچنان پرشور می تپد قلب پروژه های عمرانی پیام همچنان پرشور می تپد
فرودگاه پیام در مسیر مسافری شدن ...