آموزش؛ مهم ترین عامل در پیشگیری از آسیب های "چهارشنبه سوری"
پرینت
#۶٢٧۶
97/12/27 دوشنبه 15:55

آموزش؛ مهم ترین عامل در پیشگیری از آسیب های "چهارشنبه سوری"

جنتی: پلیس با تهدیدکنندگان سلامت مردم قاطعانه برخورد می کند

فردیس نیوز - فرمانده انتظامی شهرستان فردیس از حضور فعال کارشناسان آموزشی معاونت اجتماعی این فرماندهی در سطح مدارس و مساجد درخصوص پیشگیری از آسیب های اجتماعی مراسم چهارشنبه سوری خبر داد.

به گزارش فردیس نیوز، سرهنگ "بیژن جنتی" گفت: پیشگیری شامل تدابیر، اقدامات و فعالیت های سازنده تربیتی، آموزشی، اجتماعی و فرهنگی است که اصولاً مانع شکل گیری جرم می شود.

وی با اشاره به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال افزود:  در این ایام مردم شور و شوق زیادی برای مراسم پایان سال از جمله چهارشنبه سوری دارند اما متاسفانه با استفاده از مواد منفجره خطرناک در این گونه جشن ها، شاهد داغدار شدن تعداد زیادی از خانواده ها در این ایام هستیم.

سرهنگ جنتی با بیان اینکه در سنن ایرانیان باستان، انفجار مواد محترقه در مراسم چهارشنبه سوری وجود نداشته است، گفت: پلیس مخالف شادی و سرور نیست؛ اما با افرادی که با اقدامات خود در چهارشنبه آخر سال، سلامت دیگران را به خطر انداخته و برای شهروندان ایجاد مزاحمت کنند، برخورد قاطع خواهد داشت.

وی در ادامه با اشاره به اینکه هرگونه بی توجهی به نکات ایمنی و سهل انگاری در برپایی مراسم چهارشنبه آخر سال می تواند زیان های جانی و مالی سنگین و غیرقابل جبرانی را در پی داشته باشد اظهار داشت: برای پیشگیری از بروز حوادث چهارشنبه آخر سال باید فرهنگ سازی شود.

رئیس پلیس شهرستان فردیس افزود: معاونت اجتماعی این فرماندهی با بکارگیری کارشناسان آموزش همگانی طی برنامه زمانی مدون، از ابتدای اسفند ماه جاری در بیش از 50 مدرسه و 20 مسجد حضور یافته و با ارائه آموزش هایی در خصوص پیشگیری از آسیب های چهارشنبه سوری و برپایی نمایشگاه هایی در این خصوص، شهروندان به خصوص دانش آموزان را با انواع آسیب های اجتماعی و خطرات احتمالی مراسم چهارشنبه سوری آشنا کردند.

وی در پایان جهت پیشگیری از هرگونه حوادث احتمالی چهارشنبه آخر سال از شهروندان به ویژه دانش آموزان خواست تا از نگهداری مواد محترقه و ساخت مواد آتش زا جداً خوداری کنند. همچنین از پرتاپ مواد آتش زا مانند فشفشه و موشک بر روی درخت ها، بام و بالکن منازل که از عوامل عمده بروز آتش سوزی ساختمان ها در این ایام است؛ اجتناب کنند .

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...
ضرورت  توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس	ضرورت توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس
سرویس مدارس می تواند یک کلاس فرهنگی باشد ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان
قاسمی: با سیل مهربانی و سد دانایی با مشکلات مقابله می کنیم ...
بارش های امسال و تغییر  وضعیت در حوزه منابع آبی کشور بارش های امسال و تغییر وضعیت در حوزه منابع آبی کشور
کولیوند: سیل کمک های مردمی به سیل زدگان، نتیجه همبستگی ملت ایران است ...