آغاز احداث خانه جوان؛ مهمترین اقدام اداره ورزش فردیس در سال 97
پرینت
#۶۴٣۶
98/03/23 پنجشنبه 15:59

آغاز احداث خانه جوان؛ مهمترین اقدام اداره ورزش فردیس در سال 97

عزیزی: سرانه ورشی فردیس 2 سانتی متر ارتقا یافت

 فردیس نیوز- رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان فردیس گفت: خانه جوان فردیس با اعتبار  یک میلیارد و 800 میلیون تومانی در حال احداث است. 

به گزارش فردیس نیوز، داوود عزیزی با تشریح فعالیت های اداره ورزش و جوانان شهرستان فردیس در سال 97 گفت: با فعالیت 38 هیئت ورزشی در شهرستان فردیس، در سال گذشته  23 مسابقه قهرمانی کشور و 31 مسابقه استانی در رشته های مختلف به میزبانی فردیس و 150 مسابقه مختلف توسط هیئت های ورزشی در سطح شهرستان برگزار شد.

وی با تأکید بر لزوم بیمه ورزشی  در راستای توسعه سلامت ورزشکاران، افزود: بر اساس دستورالعمل وزارت ورزش و جوانان ورود ورزشکاران به زمین ورزشی (تمرینی یا مسابقه) بدون کارت بیمه ورزشی غیر مجاز است که در این راستا  22 هزار ورزشکار در سطح شهرستان سازماندهی و بیمه شدند.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان فردیس اجرای بیش از 200 برنامه فرهنگی، ورزشی، برگزاری 10 همایش پیاده روی خانوادگی، اجرای طرح پاکداشت طبیعت با حضور حدود هزار نفر، 15 مورد دیدار با خانواده شهدا، برگزاری جشنواره جوان و تجلیل از 21 جوان برتر را از جمله اقدامات این اداره در سال 97 برشمرد و گفت: در حال حاضر 16 سمن به عنوان زیرمجموعه این اداره در حوزه ورزش و جوانان فعالیت می کنند که برگزاری کارگاه های مهارت زندگی، حضور در مسابقات قرآنی، نشست با مسئولان ارشد شهرستان در راستای بیان مشکلات جوانان و درخواست رسیدگی بیشتر، برگزاری و حضور فعال در اردوهای جهادی کمک به سیل زدگان از جمله فعالیت های این سمن ها در سال اخیر بوده است.

وی با تأکید بر لزوم توجه مسئولان به امور جوانان، آغاز عملیات احداث خانه جوان را به عنوان مهمترین اقدام و دستاورد این اداره در حوزه جوانان در  سال 97 دانست و اظهار داشت: احداث این پروژه در بنایی با 3 طبقه و اعتبار یک میلیارد و 800 میلیون تومان از محل اعتبارات دولتی در سال 97 آغاز شده و با بیش از 20 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست.

عزیزی با بیان اینکه میزان اعتبار موجود برای تکمیل این پروژه کافی نیست، گفت: با توجه به افزایش قیمت مصالح، افزایش اعتبار برای تکمیل این پروژه ضروری است.

وی وسعت مجموع فضای ورزشی شهرستان فردیس را 206 هزار و 963 متر مربع  اعلام کرد و افزود: از این میزان 157 هزار و 132 متر مربع فضای رو باز ورزشی و 49 هزار و 831 متر مربع فضای سرپوشیده است. در حوزه اماکن ورزشی فردیس 247 باشگاه ورزشی خصوصی در این شهرستان فعال است که 135 باشگاه دارای مجوز و 112 باشگاه در دست اقدام برای کسب جواز است.  همچنین در این شهرستان 11سالن اختصاصی بیلیارد، 34 مدرسه فوتبال، 14 اماکن دولتی تحت پوشش اداره ورزش، 22 سالن سایر ارگان ها، 30 باشگاه اختصاصی بانوان، 38 باشگاه  اختصاصی بدنسازی آقایان و 16 استخر وجود دارد.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان فردیس گفت: با افتتاح 2 زمین چمن، سالن مدافع حرم، استخرهای لوتوس، پرشین و کوروش در سال گذشته، سرانه ورزشی فردیس 2 سانتی مترمربع ارتقاء یافت و به 6 سانتی متر مربع رسید.

وی با بیان اینکه دو پروژه دولتی استخر شهرک وحدت و سالن طبقاتی بلوار تهرانی مقدم به زودی آماده بهره برداری می شود، افزود: پروژه استخر شهرک وحدت، با توجه به افزایش قیمت ها برای نصب انشعابات با  کمبود اعتبار مواجه شده که امیدواریم بتوانیم با حمایت مسئولان ذیربط و رفع این مشکلات در اسرع وقت نسبت به اجرای این امر اقدام کنیم. با تکمیل و بهره برداری از سالن چندمنظوره تهرانی مقدم، خانه های تخصصی برخی رشته های ورزشی و دفتر تعدادی از هیئت های ورزشی در این مکان ساماندهی خواهد شد.

 

  

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...
ضرورت  توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس	ضرورت توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس
سرویس مدارس می تواند یک کلاس فرهنگی باشد ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان
قاسمی: با سیل مهربانی و سد دانایی با مشکلات مقابله می کنیم ...
بارش های امسال و تغییر  وضعیت در حوزه منابع آبی کشور بارش های امسال و تغییر وضعیت در حوزه منابع آبی کشور
کولیوند: سیل کمک های مردمی به سیل زدگان، نتیجه همبستگی ملت ایران است ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز سیل مهربانی همکلاسی های البرز
و مشارکت بیش از 700 مدرسه و مرکز آموزشی در آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج ...