آسمان البرز غبارآلود می‌شود

فردیس نیوز - مدیر کل اداره هواشناسی استان البرز از وجود گرد و خاک در آسمان البرز طی 2 روز آینده خبر داد.

به گزارش فردیس نیوز ، منصور رحمانیان با بیان این خبراظهار داشت: طی روزهای اخیر سامانه بارشی آسمان استان البرز را تحت تاثیر قرار داد و شاهد بارش باران و رگبار بهاری به مدت چند روز بودیم.

وی افزود: این بارش‌ها که به صورت رگبار و همچنان وزش شدید باد بود، موجب آبگرفتگی معابر، سیل و طغیان رودخانه‌‌ها شد.

مدیر کل اداره هواشناسی استان البرز افزود: سامانه فوق از عصر روز گذشته آسمان استان البرز را ترک کرده و برای روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه آسمانی صاف تا نیمه ابری، وزش باد شدید، گرد و خاک و در ارتفاعات بارش‌های پراکنده را پیش‌بینی می‌کنیم.

رحمانیان در پاسخ به این پرسش که آیا بارش باران در روزهای اخیر موجب برطرف شدن نیاز آب استان شده است، گفت: به اندازه‌ای در سال‌های اخیر و به ویژه پاییز و زمستان سال 93 با کاهش بارش باران و برف مواجه بودیم که این میزان بارندگی، هرگز مشکل کم آبی و بحران موجود را برطرف نمی‌کند.

وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا در روزهای آینده احتمال بارش مجدد باران وجود دارد، گفت: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل داده‌های علمی، غروب چهارشنبه سامانه بارشی دیگری وارد آسمان استان البرز می‌شود . 

مدیر کل اداره هواشناسی استان البرز بیان داشت: بنابراین انتظار داریم که طی روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری، آسمان استان البرز نیمه ابری بوده و در ارتفاعات رگبار و بارش پراکنده باران را شاهد باشیم.

رحمانیان افزود: با توجه به کاهش نزولات آسمانی طی سال‌های اخیر و به ویژه سال 93، مردم باید در مصرف آب صرفه‌جویی کرده و با رعایت الگوهای مصرف، شرایط تامین آب در تابستان را برای دستگاه‌های مسئول تسهیل کنند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه