آزادسازی 40 هزار متر مربع از اراضی کشاورزی فردیس
پرینت
#٧٠٢١
99/02/03 چهارشنبه 15:40

آزادسازی 40 هزار متر مربع از اراضی کشاورزی فردیس

فردیس نیوز- مدیراداره جهادکشاورزی شهرستان فردیس گفت: 40 هزار متر مربع از اراضی کشاورزی شهرستان آزاد سازی شد.

به گزارش فردیس نیوز، علیرضا بدری در این خصوص اظهار داشت: حسب دستور دادستان محترم عمومی و انقلاب شهرستان فردیس و در راستای اجرای تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغها مصوب سال 1374 و اصلاحیه بعدی آن، امروز چهارشنبه ، تعداد ۱3 مورد تغییر کاربری غیر مجاز در اراضی کشاورزی منطقه فرخ آباد، زیبادشت و شهرک الهیه از توابع مشکین دشت قلع و قمع و میزان ۴۰هزار مترمربع از اراضی کشاورزی آزاد سازی شد.

وی با بیان اینکه در این طرح که با عنوان قرارگاه حفظ و صیانت از بیت المال و مقابله با تغییر کاربری اراضی، به صورت مشترک  با حضور رئیس دادگستری، دادستان عمومی، فرمانده و عوامل انتظامی شهرستان فردیس و کارکنان شهرداری مشکین دشت انجام شد؛ افزود: تعداد 31 مورد دیوارکشی، 13 مورد بنا، 3 مورد آلاچیق، 8 مورد استخر و 800 مترمربع محوطه سازی،  قلع و قمع  و ۴ هکتار از اراضی کشاورزی به وضعیت سابق بازگردانده شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فردیس همچنین یادآور شد: بر اساس قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی هرگونه ساخت و ساز در خارج از محدوده قانونی شهرها و روستاها بدون اخذ مجوز از کمیسیون تبصره یک ماده یک قانون مذکور ممنوع است و با متخلفین برابر قانون برخورد خواهد شد.

وی از شهروندان تقاضا کرد که از خرید املاک فاقد مجوز قانونی خودداری کرده و قبل از انجام معامله از مراجع ذیصلاح از جمله جهاد کشاورزی استعلام کنند؛ تا مورد سوءاستفاده افراد سودجو واقع نشوند. همچنین  افرادی که به تفکیک و ساخت و سازهای غیر مجاز در اراضی کشاورزی اقدام می کنند بدانند که با متخلفین برخورد قانونی انجام خواهد شد.

بدری با بیان اینکه سامانه ۱۳۱ مدیریت امور اراضی سازمان جهادکشاورزی آماده پذیرش گزارشات مردمی در خصوص ساخت و سازهای غیر مجاز در اراضی کشاورزی است؛ یادآور شد: از همه شهروندان عزیز تقاضا می شود درصورت مشاهده هرگونه ساخت و ساز در اراضی کشاورزی موارد را به این سامانه اطلاع دهند.

،

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز