آزادسازی سه قطعه پرنده مینا در ساوجبلاغ

فردیس نیوز - یگان حفاظت محیط زیست استان البرز در برنامه گشت و پایش محیط طبیعی به یک نفر متخلف پرنده فروش برخورد و ضمن ضبط سه قطعه پرنده مینا،نامبرده را تحویل اداره محیط زیست ساوجبلاغ نمودند.

به گزارش فردیس نیوز ، مأمورین اجرائی این اداره ضمن طی مراحل رسیدگی به پرونده نامبرده و اخذ تعهدنامه و با توجه به توانایی پرواز،پرندگان مورد نظر را در محیط آزاد باغات اطراف شهرستان رهاسازی کردند.

مرغ مینا معمولی از راسته گنجشک سانان،تیره ساریان به طول تقریبی 23 سانتی متر با بال و پر قهوه ای مایل به خاکستری،به صورت جفت جفت یا در گروهای کوچک دیده می شود و زیستگاه آنها معمولا در روستاها ،باغ ها، علفزارها و لابلای درختان و نیزارها می باشد .

برگزاری دوره های آموزشی مطلوبیت زیستگاه

4فردیس نیوز - محمد جواد نیک کار رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش از برگزاری دوره های آموزشی مدل سازی مطلوبیت زیستگاه و برآورد جمعیت حیات وحش به مدت 2 درتاریخ 16 و 20 بهمن ماه 93 خبر داد .

به گزارش فردیس نیوز ، محمد جواد نیک کار افزود : این دوره های آموزشی به منظور توانمند سازی علمی کارشناسان اداره نظارت بر امور حیات وحش و اداره محیط زیست طبیعی استان البرز با حضور دکتر شمس ، مدرس دانشگاه در محل دانشگاه محیط زیست برگزار خواهد شد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه